Gerdab.IR | گرداب

قبةالصخره از مسجدالاقصی حذف شد!

تاریخ انتشار : ۲۵ دی ۱۳۹۰

به‌دنبال تلاش‌های رژیم‌صهیونیستی برای تغییر هویت مسجدالاقصی و یهودی‌سازی شهر قدس، چندی پیش یک روزنامه صهیونیستی تصویری از مسجدالاقصی بدون قبةالصخره منتشر کرد.

به گزارش گرداب به نقل از شبکه خبری فلسطین، مسجد "قبةالصخره" دارای گنبدی طلایی در محوطه مسجدالاقصی واقع شده است و از آنجا که صهیونیست‌ها ادعا می‌کنند هیکل "سلیمان" به عنوان نخستین معبد این شهر در همین مکان ساخته شده با انتشار چنین تصاویری تلاش می کنند این ساختمان مقدس مسلمانان را انکار و نشان دهند که می خواهند هویت این منطقه را تغییر دهند.

"عدنان الحسینی"، فرماندار شهر قدس اظهار داشت: «این نخستین باری نیست که یک روزنامه صهیونیستی چنین تصاویری منتشر می‌کند؛ بسیاری از این نوع تصاویر در مجله ها و آژانس‌های گردشگری منتشر شده است.»

 وی افزود: «این اقدام یک فرآیند ترویجی برای حمایت از تغییر یک حقیقت و سیاست سازمان‌ها در جهان است. تلاشی برای انتشار حقیقتی که وجود ندارد، می‌تواند به برخی این احساس را بدهد که چیزی را از دست دادند.»

وی تأکید کرد: «همه جهان باید بداند که رژیم اشغالگر قدس درحال تلاش برای انجام چه هدفی است، پاک کردن آنچه در حقیقت وجود دارد و جاگزین کردن آن برای منافع رژیم‌صهیونیستی.»

منبع: مهر