Gerdab.IR | گرداب

وزیر اطلاعات تاکید کرد؛

پاسخ قاطعی به اقدام تروریست‌ها می‌دهیم

تاریخ انتشار : ۲۶ دی ۱۳۹۰

به حول و قوه الهی پاسخ محکمی را به این اقدامات خواهیم داد و همه‌ این مجموعه‌ها اعم از انگلیسی‌ها، آمریکایی‌ها، موساد و مجموعه‌های دیگری که با آنها همراهی می‌کنند جواب قاطع و سنگین جمهوری اسلامی ایران را خواهند دید.

به گزارش گرداب، حجت‌الاسلام "حیدر مصلحی" دیروز در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با تسلیت شهادت شهید "احمدی ‌روشن" و "قشقایی" همکار وی تاکید کرد: «انگلیس و آمریکا در این ترورها نمی‌توانند خود را مخفی نگه دارند و این‌طور نیست که آن‌ها بتوانند دست پلید خود را در این حوادث مخفی نگه دارند.»

وی افزود: «غربی ها یک پسر بد را در خانواده خاورمیانه قرار داده اند و جنایت‌های مختلفی که این‌طور شکل می‌گیرد را به گردن او می‌اندازند و ان‌شاءالله به حول و قوه الهی او هم جواب محکمی را خواهد گرفت.»
 
وزیر اطلاعات در ادامه گفت: «سرویس اطلاعاتی اسرائیل با حمایت کشورهایی که جمهوری اسلامی را تروریست می‌دانند، در پرونده "ارباب سیر" که علی رغم خواست آنها حتی نتوانست دو هفته در صدر رسانه‌ها قرار بگیرد، یک اتهام واهی را که ناشی از یک ورشکستگی اطلاعاتی بود به گردن جمهوری اسلامی ایران می‌اندازند.»
 
مصلحی ادامه داد: «این‌ها باید امروز تکلیف خود را مشخص کنند که در مورد تروریسم دولتی و اقداماتی که از سوی این جنایتکاران دولتی انجام می‌شود، چه پاسخی دارند.»
 
وزیر اطلاعات با بیان اینکه مجامع بین‌المللی به ویژه مجامع بین‌المللی حقوقی در مورد برخوردی که با دانشمندان علمی صورت می‌گیرد، باید پاسخگو باشد، تاکید کرد: «دنیای مدعی پیشرفت علمی در مورد این مباحث می‌خواهد چه بگوید؟ آیا احتمال این را نمی‌دهد که این اتفاق ممکن است فردا در کشور خودشان صورت بگیرد؟ و با روندی که این‌ها دارند برخورد می‌کنند قطعا در کشورهای خودشان نیز این اتفاقات خواهد افتاد
 
مصلحی افزود: «ما ان‌شاءالله به حول و قوه الهی پاسخ محکمی را به این اقدامات خواهیم داد و همه‌ این مجموعه‌ها اعم از انگلیسی‌ها، آمریکایی‌ها، موساد و مجموعه‌های دیگری که با آنها همراهی می‌کنند جواب قاطع و سنگین جمهوری اسلامی ایران را خواهند دید.»
 
وی در ادامه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که از وی پرسید رسانه‌های غربی مدعی هستند اگر جمهوری اسلامی سندی دال بر دخالت سرویس‌های اطلاعاتی غرب در این ترورها دارد، چرا تاکنون این اسناد را به مجامع بین‌المللی حقوقی ارائه نکرده است؟ گفت: «در این ارتباط با دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی هماهنگ کردیم که یک سری اقداماتی که باید در مجامع بین‌المللی به‌خصوص حقوقی صورت بگیرد، انجام شود. مجامع بین‌المللی حقوقی باید در ارتباط با این مباحث تعیین تکلیف کرده و به وظایف خود در ارتباط با این موضوع عمل کنند.»
 
وزیر اطلاعات ادامه داد: «ما با هماهنگی با دبیرخانه شورای عالی امنیت، اسناد و مدارکمان را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم تا این کار را دنبال کنند و در واقع کمیته‌ای برای پی‌گیری این موضوع تشکیل شود.»
 
مصلحی در پاسخ به این سوال که آیا سرنخ‌هایی نیز در زمینه این ترورها به دست آمده است، گفت: «ان‌شاءالله در زمان خود در این ارتباط صحبت خواهیم کرد.»
 
وی در پاسخ به این سوال که چرا برای دانشمندان هسته ای و نخبگان علمی حفاظت بیشتری گذاشته نمی‌شود؟ گفت: «ما دستگاه‌های اطلاعاتی هستیم و بر اساس وظیفه‌ اطلاعاتی خود باید به دستگاه‌های مختلف اطلاع‌رسانی کنیم که مثلا در رابطه با فلان شخصیت یا فلان مجموعه چه پیش‌بینی و تدابیری اندیشیده شود و دستگاه‌های دیگری هستند که در این زمینه مسئولیت دارند.»
 
مصلحی افزود: «من به دنبال این نیستم که توپ را در زمین دیگری بیاندازم ولی می‌خواهم بگویم که دستگاه‌ها هرکدام دارای چارچوب و محدوده وظایفی هستند و وزارت اطلاعات نیز در چارچوب وظایف خود عمل می‌کند و ماموریت حفاظت بر عهده ما نیست و ما این را تعریف نمی‌کنیم. دستگاه‌های دیگری مسئول این موضوع هستند.»
 
وزیر اطلاعات در پایان در مورد این‌که چه دستگاه‌هایی مسوول این موضوع هستند؟ گفت: «دستگاه‌های مختلف مانند سپاه و نیروی انتظامی. البته این‌ها نیز تنها نیستند و در ارتباط با این موضوع شورای امنیت کشور تصمیم می‌گیرد که هرکسی در چه رده حفاظتی مورد حفاظت قرار بگیرد و این مورد را به دستگاه‌های مختلف مربوطه اعلام می‌کند.»