Gerdab.IR | گرداب

اطلاعات شخصی تی‌موبایل در دست هکرها

تاریخ انتشار : ۲۹ دی ۱۳۹۰

گروه هکری TeaMp0isoN برای مخالفت با قانون SOPA اطلاعات شخصی بسیاری از کارکنان تی‌موبایل را هک کردند و تهدید کردند که دوباره هم این کار را انجام می‌دهند.

به گزارش گرداب به نقل از اینترنت ویک، هکرهای گروه "TeaMp0isoN" با نفوذ به وب سایت اپراتور مخابراتی "تی‌موبایل" موفق شدند اطلاعات شخصی بسیاری از کارکنان این شرکت را به دست آورند.

این گروه علت این اقدام خود را پشتیبانی این اپراتور از قانون جنجالی "سانسور اینترنت" یا SOPA اعلام کرده اند.

طی هفته‌های اخیر مخالفت با این قانون که تعطیل کردن وب‌سایت‌های مخالف با دولت را برای کاخ سفید بسیار ساده می کند، به شدت افزایش یافته است.

اعضای این گروه که گفته می‌شود از گروه هکری مشهور "ناشناس" جدا شده‌اند، در مرحله اول اسم و آدرس ایمیل، شماره تلفن و کلمات عبور 80 تن از کارکنان تی‌موبایل را افشا کرده‌اند و اعلام کرده‌اند باز هم این کار را انجام خواهند داد.

بررسی‌های امنیتی نشان می‌دهد این نفوذ با استفاده از نقص در نرم افزار SQL انجام شده است.

مرور کلمات عبور هک شده نشان می‌دهد ساده بودن آنها یافتنشان را برای هکرها بسیار ساده کرده است. از سوی دیگر یک سوم همه برنامه هایی که در سایت تی موبایل مورد استفاده قرار می گیرند دارای مشکلات امنیتی و آسیب پذیری های مختلف بوده و سوءاستفاده از آنها به سادگی ممکن است.

تی موبایل می گوید این حمله تنها برای کاربران اتاق خبر این شرکت مشکل ایجاد کرده و آسیب پذیری یاد شده به سرعت برطرف شده است.

منبع: فارس