Gerdab.IR | گرداب

زوکربرگ هم به صف معترضان پیوست

تاریخ انتشار : ۰۱ بهمن ۱۳۹۰

مارک زوکربرگ در فیس‌بوک و توئیترش پستی را علیه قانون SOPA نوشت.

به گزارش گرداب، اگرچه "فیس‌بوک" موضع مخالف خود را نسبت به قانون SOPA و PIPA نشان داده بود، اما مدیرعامل فیس‌بوک تا همین دیروز سکوت کرده بود.

"مارک زوکربرگ" در فیس‌بوک و توئیترش پستی را علیه این دو قانون نوشت. به نظر می‌رسد این اولین پست "توئیتر" زوکربرگ در سه سال گذشته است.

به گزارش "Cnet" ، او در فیس‌بوک به صورت کاملا واضحی موضع خود را این چنین بیان کرد: اینترنت قدرتمندترین ابزاری است که ما برای ایجاد یک جهان باز و متصل به هم در اختیار داریم. ما نمی‌توانیم اجازه دهیم که افکار پوسیده و عقب‌مانده با استفاده از قوانین جلوی پیشرفت و توسعه اینترنت را بگیرند. فیس‌بوک با قوانین SOPA و PIPA مخالفت می‌کند و ما در این راه مخالفت خود را با هر قانون دیگری که بخواهد به اینترنت صدمه‌ای وارد کند هم نشان خواهیم داد.

جهان امروز نیازمند سیاستمدارانی است که علاقمند و طرفدار اینترنت باشند. ما تلاش خود را بیشتر خواهیم کرد و بیشتر کار می‌کنیم تا راه حل جایگزین بهتری به جای طرح‌های پیشنهادی فعلی ارائه دهیم. من شما را دعوت می‌کنم تا اطلاعات بیشتری درباره این مسئله کسب کنید و به گوش نمایندگان خود در کنگره برسانید که شما می‌خواهید آنها هم طرفدار اینترنت باشند.

دیروز برای فیس‌بوک و مدیر عاملش یک روز نمادین بود تا اعتراضات خود را علیه این دو قانون به عموم مردم نشان دهند.

اعتراضات ضد SOPS و PIPA در سراسر اینترنت توجه زیادی را به خود جلب کرده است. وب سایت‌هایی همچون "ویکی پدیا"، Boing Boing و Reddit ، صفحات خود را بلاک کردند، "گوگل" لوگوی سایتش را عوض کرد و بسیاری از سایت‌های دیگر هم به نحوی مخالفت خود را علیه این قانون نشان دادند.

توئیتر هم سرشار از توئیت‌هایی اعتراض‌آمیز بود و حالا زوکربرگ هم به صف معترضان پیوسته است.

منبع: خبرآنلاین