Gerdab.IR | گرداب

گوگل‌ایکس؛ محرمانه‌تر از سیا

تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۰

پروژه Solve for X گوگل مدعی است می تواند محلی برای تبادل نظر پیرامون حل مشکلات جهان باشد.

به گزارش گرداب، شرکت "گوگل" پروژه ای جدید با نام "Solve for X" را که به مهار بزرگترین مشکلات جهان اختصاص یافته است رونمایی کرد. این شرکت، وب سایت Solve for X را در قالب یک اندیشکده راه اندازی کرده است، قرار است این وب سایت مشوقی برای فعالیت گروهی، یافتن راه حل و ارائه ایده های بزرگ برای بزرگترین مشکلات جهان باشد.

گوگل در این وب سایت اعلام کرده که این فضا مکانی برای مراجعه افراد کنجکاو است تا درباره ایده های تکنولوژیکی برای رفع بحران‌های جهانی بشنوند و گفتگو کنند، تا راه حل‌هایی برای کمک به میلیاردها انسان در این فضا ارائه شده و ایده های بزرگی برای ایجاد پیشرفت های بزرگ تکنولوژیکی مطرح شوند.

"ریچارد دووال" یکی از دانشمندان ارشد در گوگل اعلام کرده است که طی هفته گذشته کنفرانسی برای گفتگو در زمینه "تحول آموزش" و "ارتقا در کشاورزی از طریق پشتیبانی از تصمیم گیری های درست، زیست شناسی ترکیب و سوخت های زیستی بدون کربن" در این وب سایت برگزار شده است.

دووال همچنین می گوید: «افراد می توانند موضوعات مورد نظر خود را برای ارائه بهتر به صورت تصویری بر روی صفحه یوتیوب Solve for X قرار دهند.» احتمال می رود این پروژه با لابراتوار گوگل ایکس در ارتباط باشد، لابراتواری کاملا محرمانه که به ایده هایی از قبیل خودروهای بدون راننده، ابزارهای آنلاین و آسانسورهای فضایی اختصاص دارد.

بر اساس گزارش "فاکس نیوز"، بعضی از افراد مرتبط با این لابراتوار می گویند عملکرد لابراتوار گوگل ایکس که از دو پایگاه، یکی در کالیفرنیا و دیگری نقطه ای نامشخص برخوردار است، به اندازه سازمان اطلاعات آمریکا محرمانه و نامشخص است.

منبع: مهر