Gerdab.IR | گرداب

یک مقام امنیتی افشا کرد؛

فعاليت‌های اقتصادی جاسوسي فرقه ضاله بهائيت

تاریخ انتشار : ۰۴ اسفند ۱۳۹۰

در بررسي اسناد و مدارك به دست آمده موارد متعددي جرائم اقتصادي و امنيتي به چشم مي‌خورد که اکثر آنها پوششي بود براي فعاليت هاي جاسوسي با هدف ضربه به امنيت ملي کشور.

به گزارش گرداب، يك مقام آگاه امنيتي جزئيات مهمي از برخورد با فعاليت‌هاي تشکيلاتي جاسوسي فرقه ضاله بهائيت که در پوشش پروژه هاي اقتصادي صورت مي گرفت را فاش کرد.

اين مقام آگاه با بيان اينکه اين فعاليت ها در قالب شرکتي به نام "آچيلان در" صورت مي گرفت اظهار داشت: «فرقه ضاله بهائيت به فعاليت‌هاي اقتصادي جاسوسي به عنوان مهمترين ابزار و موتور محركه خود همواره نگاه تشكيلاتي داشته و به اشكال مختلف بدان پرداخته است. طي سالهاي گذشته و در نقشه‌هاي 5 ساله و ده ساله مركزيت فرماندهي فرقه مستقر در سرزمين‌هاي اشغالي فلسطين ‌و نيز بر اساس بيانيه اخير اين مركز موسوم به طرح گفتمان اجتماعي – اقتصادي، ‌به نحو چشمگير و برجسته به استفاده ابزاري از آن تاكيد كرده است.»

اين مقام آگاه تاکيد کرد: «فعاليت اقتصادي عناصر تشكيلاتي اين فرقه ضاله، بهانه‌اي براي ورود به خطوط قرمز امنيتي است و دستگاه امنيتي کشور در چند سال قبل نيز مبادرت به كشف هزاران لنز عينك قاچاق کرد كه همه آنها ساخت رژيم صهيونيستي بوده و از سوی يك عنصر بهائي وارد کشور شده بودند.»

به گفته اين مقام آگاه، شركت آچيلان در،‌ در دي ماه سال گذشته از سوی سربازان گمنام امام عصرعجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف مورد هدف قرار گرفت، پرونده آن تكميل شده و اكنون در اختيار دستگاه قضائي است. در بررسي اسناد و مدارك به دست آمده از اين شركت موارد متعددي جرائم اقتصادي و امنيتي به چشم مي‌خورد که اکثر آنها پوششي بود براي فعاليت هاي جاسوسي با هدف ضربه به امنيت ملي کشور .»

وي جزئيات برخي اقدامات پوششي اقتصادي اين شرکت را بدين شرح اعلام کرد:
- بالغ بر 26 ميليارد تومان فرار مالياتي
- بيش از 80 ميليارد تومان تخلفات گمركي
- پولشوئي
- خروج غيرقانوني ارز از كشور
- عدم پرداخت حق بيمه پرسنل شركت
- سندسازي، جعل فاكتور و خريد فاكتور صوري از دو شركت كاغذي براي بالا بردن ارزش افزوده شركت به منظور اخذ تسهيلات بانكي
- تاسيس بيش از 28 شركت صوري براي شركت در مناقصات و حذف رقبا و نيز‌ بهره‌برداري از آنها براي تهيه فاكتور جعلي
- بالغ بر 800 هزار يورو كمك به تبليغ،‌ ترويج و گسترش فرقه ضاله بهائيت در يك كشور آفريقايي
- وارد کردن كيت‌هايي با كاركردهاي دوگانه اقتصادي و جاسوسي، از اين نمونه كيت‌ها براي ذخيره اطلاعات و بهره برداري از آن ها به وسیله برخي سرويس‌هاي اطلاعاتي بيگانه ‌استفاده مي‌شد.
- شركت‌هاي خارجي طرف قرارداد "آچيلان در" در برخي موارد در مورد محل نصب نمونه اي از درب‌هاي اتوماتيك در محل حساس و خاص دولتي و غيردولتي تاكيدات فراواني داشتند.
- مسئولان شركت براي فرار از عواقب اقدامات خود و نيز پنهان كاري، ‌موارد حفاظتي را با جديت هر چه تمامتر رعايت مي‌کردند.
 
قابل ذکر است که فرقه ضاله بهائيت از زمان رژيم پهلوي حرص شديدي براي دست‌اندازي به گلوگاههاي استراتژيک کشور اعم از پايگاههاي اجتماعي، سياسي، فرهنگي و اقتصادي كشور و تصاحب آنها در سر داشت و براي رسيدن به اين منظور از هيچ تخلفي فروگذار نكرد.
 
عناصر تشكيلاتي و غيرتشكيلاتي فرقه ضاله بهائيت با همكاري سران رژيم منحوس پهلوي توانستند در اين عرصه توفيقات شاياني را كسب کنند که از جمله آنها مي‌توان به "عبدالكريم ايادي"، پزشك مخصوص شاه،‌ "هژبر يزداني"، "حبيب ثابت پاسال" و دهها عنصر ديگر بهائي اشاره كرد كه بنا به اظهارات ارتشبد فردوست برخي از آنان بيش از 80 شغل را براي خود دست و پا كرده بودند.

بعد از پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي نيز طي سالهاي اخير بي بي سي فارسي، شبکه دولتي انگليس به يکي از کانون ها و کلني هاي تجمع و ترويج بهائيت تبديل شده است.
 
يكي از شركت‌هاي متعلق به عناصر بهائي كه طي سال هاي اخير توانسته بود با انجام دهها تخلف اقتصادي و غيراقتصادي، در عرصه اجتماعي فعال شود شركت "آچيلان در" بود.
 
منبع: باشگاه خبرنگاران