Gerdab.IR | گرداب

16 نهاد اطلاعاتی آمریکا:

برنامه هسته‌ای ایران صلح‌آمیز است

تاریخ انتشار : ۰۶ اسفند ۱۳۹۰

پیشتر نیز سازمانهای اطلاعاتی آمریکا در سال 2007 ارزیابی مشابهی را درباره برنامه هسته ای ایران ارائه کرده بودند.

به گزارش گرداب، یک روزنامه غربی در گزارشی با استناد به گزارش 16 آژانس اطلاعاتی آمریکا درباره برنامه هسته ای ایران و با اذعان به صلح آمیز بودن برنامه هسته ای کشورمان ادعاها درباره تلاش تهران برای ساخت سلاح هسته ای را رد کرد.

روزنامه "لس آنجلس تایمز" در گزارشی با اشاره به اختلافات موجود میان واشنگتن و تل آویو در قبال برنامه هسته ای ایران نوشت: 16 آژانس اطلاعاتی آمریکا بر این باورند که ایران در حال انجام تحقیقات هسته ای بوده و در پی ساخت سلاح هسته ای نیست.

لس آنجلس تایمز در ادامه با اشاره به نشست "باراک اوباما" و "بنیامین نتانیاهو"، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در آینده نزدیک اذعان کرد: تهران در پی ساخت بمب هسته ای نیست.

این روزنامه آمریکایی در ادامه این مطلب نوشت: پیشتر نیز سازمانهای اطلاعاتی آمریکا در سال 2007 ارزیابی مشابهی را درباره برنامه هسته ای ایران ارائه کرده بودند.
در حالی که ایران بارها اعلام کرده است برنامه هسته ای اش با اهداف صلح آمیز است، سازمانهای اطلاعاتی آمریکا گفتند که تهران تلاشهای خود را برای توسعه و ساخت کلاهک هسته ای در سال 2003 متوقف کرده است.

لس آنجلس تایمز در ادامه این گزارش با اشاره به جنگ روانی رژیم صهیونیستی علیه برنامه هسته ای ایران نوشت: اسرائیل از ایران به عنوان تهدیدی برای موجودیت خود یاد می کند و بر این باور است که نباید به این کشور اجازه داد تا قابلیت های خود را در خصوص ساخت سلاح هسته ای گسترش دهد.

همچنین شماری از مقامات رژیم صهیونیستی ادعا می کنند: قبل از آنکه دیر شود باید با حمله نظامی مانع گسترش برنامه هسته ای ایران شد، این در حالی است که مقامات آمریکایی درباره خطرناک بودن ماجراجویی علیه ایران و بی ثباتی منطقه در پی چنین اقدامی هشدار داده اند.

ادعاهای مقامات رژیم صهیونیستی در حالی است که این رژیم پیمان منع گسترش سلاح های هسته ای را امضا نکرده و اجازه بازرسی از تاسیسات هسته ای خود را به بازرسان آژانس انرژی اتمی نداده است و برنامه هسته ای اش ماهیت نظامی دارد.

زرادخانه های هسته ای رژیم صهیونیستی تهدیدی برای کشورهای منطقه خاورمیانه و خطری برای انسانها و کره زمین بوده و پیامدهای بسیاری را برای اعراب دارد.
 
منبع: مهر