Gerdab.IR | گرداب

زمين‌لرزه سياسي در اردوگاه ضد انقلاب؛

شکست سرویس‌های اطلاعاتی غربی در آستانه 12 اسفند

تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ۱۳۹۰

افشاگری‌ها باعث شد شب گذشته کمیته برنامه‌ریزی نشست گذار به دموکراسی بیانیه دهد و در آستانه انتخابات شکست بزرگ ضدانقلاب و سرویس‌های اطلاعاتی غربی را تایید کند.

به گزارش گرداب، به دنبال افشاگری در مورد برگزاری کنفرانس ضد انقلاب در روز برگزاری انتخابات ایران تحت عنوان "گذار به دموکراسی" که ماه ها برای برگزاری آن زمینه چینی و تدارک شده بود؛ خبرها حاکی است انتشار این خبر و تبعات پس از لو رفتن آن و همچنين شکست مفتضح در 22 و 25 بهمن ماه باعث در هم شکستگی بزرگ دوباره سرویس های اطلاعاتی غربی و ضد انقلاب در آستانه انتخابات شد.

بر اساس این گزارش در راستای عملیاتی کردن بخشی از پروژه مشترک و بزرگ ضد ایرانی سرویس های اطلاعاتی غربی و ضد انقلاب برنامه ریزی شده بود همایشی بزرگ در روز برگزاری انتخابات ايران در آمریکا برگزار شود. کمیته برنامه ربزی این همایش با هماهنگی سرویس های اطلاعاتی غربی از طیف های مختلف اپوزوسیون با هر ایده، مرام و گروهی شامل فتنه گر، تروریست، بهائی، لائیک، سلطنت طلب و... برای شرکت در همایش با عناوین ساختگی و دروغین مثل استراتژیست و دموکراسی خواه دعوت کرده بود.

در خبرها آمده بود اگرچه كميته برنامه‌ريزي اين نشست مدعي شده است با درج فهرست اسامي كليه مدعوين زير متن فراخوان، هر يك از مدعوين را از ساير دعوت‌شدگان مطلع ساخته و سعي بر آن دارد كه تظاهر کند موفق به ايجاد هم‌گرايي مطلوب بين اپوزوسيون شده است اما اطلاعات موجود نشان مي‌دهد كه نگراني ميزبان از وجود اصطكاك عميق بين شمار قابل توجهي از فراخوان شدگان و احتمال عدم مشاركت برخي از آن ها، مانع از آن شده تا فهرست واقعي و كامل براي همه آن ها ارسال شود. نگرانی ای که با لو رفتن اسامی ناهمگون مدعوین باعث شد شب گذشته کمیته برنامه ریزی نشست، بیانیه دهد و در آستانه انتخابات شکست بزرگ ضد انقلاب و سرویس های اطلاعاتی غربی را تایید کند.

این کمیته اعلام کرد همایش گذار به دموکراسی با آن همه برنامه ربزی مشترک بیگانگان، فتنه گران و ضد انقلاب به تعویق افتاده و در روز انتخابات که هدف اصلی برگزاری آن بود تشکیل نخواهد شد.

در بیانیه کمیته برنامه ریزی زمان دیگری برای برگزاری نشست ضد انقلاب اعلام شده و جالب این که مکان همایش این بار مخفی مانده است.

در این بیانیه بدون اشاره مستقیم به خبر ها در عین حال سعی شده به سطر سطر آن پاسخ داده شود.

اعضای کمیته برگزاری این نشست با اشاره تلویحی به تشدید اختلافات وسیع در سطوح مختلف ضد انقلاب آورده اند: ما موقعیتی ممتاز یا ویژه در میان فعالان سیاسی خارج از کشور برای خود قائل نیستیم که کمیته برگزاری این همایش شده ایم... در این راه به صورت داوطلبانه پیش قدم شده ایم.

گفتنی است "شهريار آهي" ضدانقلاب بهايي خارج‌نشين اخیرا گفته بود: «اپوزيسيون ايراني مثل قبيله‌هاي مختلفي مي‌مانند كه هيچ كدام حاضر نيستند ديگري را بر خود برتر بدانند و ببینند که دیگری برای آن ها برنامه ریزی می کند چون حس اين كه آب قبيله پايين بايد از قبيله بالا برسد خود باعث ايجاد اختلاف مي‌شود و هيچ قبيله‌اي بر ديگري اعتماد ندارد و اين اختلاف هم هرگز حل‌شدني نيست.»

در ادامه بیانیه برای توجیه چگونگی هزینه‌کرد و منبع مالی بزرگ برگزاری نشست ضد انقلاب بدون اشاره به کمک مالی سازمان سیا آمده است برگزاری نشست از محل کمک های هم وطنان!! و شرکت کنندگان تامین می شود!

همچنین لو رفتن نقش بی بدیل سرویس های اطلاعاتی غربی در برگزاری نشست نیز محور دیگر پاسخ در بیانیه بود و عنوان شد هیچ سازمان، نهاد یا حزبی متولی برگزاری این نشست نیست!

جالب و مهم این که فاش شدن اسامی افرادی که قرار بود از داخل کشور به این ائتلاف شکست خورده شوم بپیوندند نیز باعث شده کمیته برگزاری اعلام کند شکست بعدی این است که به دلیل عدم امکان شرکت فعالان سیاسی داخل کشور در این نشست... از این مهم خودداری کرده و هیچ یک از چهره های سیاسی داخل کشور را به این کنفرانس دعوت نکرده است!

همچنین با این که محل نشست مخفی مانده است اما در بیانیه ادعا شده همایش علنی و در حضور خبرنگاران برگزار خواهد شد.

این گزارش می افزاید زلزله بعد از این شکست به شکلی بوده که حتی تعدادی از اعضای کمیته برگزاری را از این جمع به کلی خارج کرده است افرادی که شائبه نفوذی وزارت اطلاعات ایران بودن آن ها در این جمع به وجود آمده بود.

کمیته برگزاری اولیه این افراد بودند: "علي افشاري"، "احمد باطبي"، "فاطمه حقيقت‌جو"، "كورش صحتي"، "فريبا داوودي مهاجر"، "ستاره درخشش"، "مهرانگيز كار"، "شيرين عبادي"، "مهران براتي"، "محمد تهوري"، "اميرحسين گنج‌بخش" و "يوسف يزدي".

حال آن که تعدادی از این افراد از کمیته برنامه ریزی حذف شدند و این بار اسامی بدین شرح است:
براتی مهران، "توحیدی نیره"، تهوری محمد، "حسامی آرام"، حقیقت جو فاطمه، گنج بخش امیرحسین، صحتی کورش و "زندی فرخ"

اخیرا "اردشیر امیر ارجمند" در پاسخ به این سوال که چرا در کنفرانس استکهلم شرکت نکرده است گفت: «من به اين كنفرانس دعوت شده بودم، اما اصولا به اين قبيل نشست ها مشكوكم. به تجربه برايم ثابت شده است كه رژيم جمهوري اسلامي در اين جلسات نه يكي دو تا، بلكه چندين جاسوس دارد و حتي مي دانم نفوذي هاي جمهوري اسلامي برگزار كننده جلساتي از اين نوع بوده اند و من اين موضوع را به برخي افراد مورد اعتماد دعوت شده به استكهلم گفته ام. آن ها هم وقتي بازگشتند، گفتند ما هم در كنفرانس همين حس را داشتيم، بعيد ندانيد يكي از اين جلسات را روزي منفجر كنند.»

این در حالی است که تعدادی از اعضای گروه های ضد انقلاب اردشیر امیر ارجمند را نفوذی وزارت اطلاعات ایران می دانند.

اسامی دعوت شدگان به همایش شکست خورده 12 اسفند بدین شرح بود:

محسن آرمين، شهريار آهي، جمشيد اسدي، محمدجواد اكبرين، اردشير اميرارجمند، هوشنگ اميراحمدي، عبدالعلي بازرگان، حسين باستاني، حسين بشيريه، ابوالحسن بني صدر، مسعود بهنود، بهروز بيات، احمد تقوايي، جعفر توفيقي، اميرحسين جهانشاهي، عليرضا جعفرزاده، بيژن حكمت، عباس حكيم‌زاده، مهرداد خوانساري، محمدرضا خاتمي، مهدي خان‌باباتهراني، احمد رأفت، حميد دباشي،مهرداد درويش‌پور، محسن سازگارا، هما سرشار، عبدالكريم سروش، احمد سلامتيان، ركسانا شاپور، پديده ثابتي، محمدرضا شجريان، حسن شريعتمداري، علي شكوري‌راد، پرويز شوكت، صادق صبا، محبوبه عباسقلي زاده، خالد عزيزي،يوسف عزيزي بني طرف، نادر عصار، اكبر عطري، كاظم علمداري، رضا عليجاني، ابوالفضل فاتح،امير عباس فخر آور، اسكندر فيلابي، سعيد قاسمي‌نژاد، سعيد قائمي، كريم قصيم، مرتضي كاظميان، محسن كديور، بيژن كريمي، بهزاد كريمي، كاظم كردواني، تقي كروبي، نازيلا گلستان،‌ اكبر گنجي، عبدالكريم لاهيجي، محسن مخملباف، رجبعلي و حنيف مزروعي، نريمان مصطفوي، علي‌اكبر موسوي خوئيني، عطاءالله مهاجراني، عبدالله مهتدي، سراج‌الدين ميردامادي، عباس ميلاني، محسن نژاد، مهدي نوربخش، اسماعيل نوري اعلا، عليرضا نوري‌زاده، محمد نوري‌زاد، فرخ نگهدار، مجتبي واحدي، مهدي يحيي‌نژاد، ابراهيم يزدي و حسن يوسفي اشكوري.

هم چنين قرار بود تعدادي از اشخاص بيگانه در پوشش نمايندگان كنوني پارلمان هاي اروپايي و آمريكايي، تعدادي از نئوكان هاي افراطي آمريكا همچون جان بولتون، مايكل لدين و يك گروه ويژه از رژيم اشغالگر قدس(تحت پوشش يك NGO يهودي) در اين به اصطلاح كنفرانس شركت کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان