Gerdab.IR | گرداب

اندروید عکس‌های شما را می‌دزدد

تاریخ انتشار : ۱۳ اسفند ۱۳۹۰

یک نرم‌افزار جاسوسی بعد از نصب با یافتن عکس‌های موجود بر روی گوشی کاربران اندروید همه آن‌ها به سروری از قبل مشخص شده، ارسال می‌کند.

به گزارش گرداب، متخصصان امنیتی در مورد یک نرم افزار جاسوس که بدون اجازه کاربران عکس های گرفته شده آنان را برای اشخاص دیگر ارسال می کند، هشدار دادند.

این برنامه کاربردی که برای گوشی های مجهز به سیستم عامل آندروید طراحی شده بعد از نصب با یافتن عکس های موجود بر روی گوشی کاربر همه آن ها به سروری از قبل مشخص شده ارسال می کند.

این امر نشان می دهد سیستم عامل اندروید گوگل علی‌رغم تمامی ادعاها از امنیت کافی برخوردار نیست و گوگل در زمینه رفع حفره های امنیتی و آسیب پذیری این سیستم عامل کوتاهی کرده است.

صاحب نظران می گویند طراحان این برنامه از ضعفی در سیستم عامل اندروید در زمینه اعطای اجازه به برنامه های ثالث برای کپی کردن اطلاعات شخصی کاربران سوءاستفاده می کند. علی رغم این که جزئیات این آسیب پذیری به اطلاع مدیران گوگل رسیده آن ها هنوز برای رفع آن اقدام جدی نکرده اند.

پیش از این مشکل مشابهی در سیستم عامل iOS اپل شناسایی شده بود که باعث  سرقت عکس ها و اطلاعات کاربران این سیستم عامل هم می شد. اما اپل مدتی است که این مشکل را برطرف کرده است.

منبع: فارس