Gerdab.IR | گرداب

اقدام ضدشيعی وهابيون در اطراف خانه خدا

تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۳۹۰

عده‌ای از وهابیون عربستانی طی شب‌های گذشته اقدام به توزیع کتابچه، مقاله و لوح‌های فشرده حاوی مطالبی علیه شیعیان در اطراف کعبه و مسجدالنبی و در میان نمازگزارن و زائران کردند.

به گزارش گرداب به نقل از رسا، دولت آل‌سعود و علمای وهابی درباری این کشور که به هجمه‌های گسترده علیه شیعیان سراسر جهان به ویژه شیعیان عربستان ادامه می‌دهند در شب‌های گذشته به انتشار مقالاتی ضد تشیع در کعبه و مسجد النبی پرداخته‌اند.

افراد فتنه‌انگیز وابسته به نظام آل‌سعود در ساعت های 11 شب و 2 بامداد در اطراف کعبه حضور می‌یابند و کتابچه و مقالاتی که درباره اعتقادات و خطرات پیروان اهل بیت علیهم السلام بر جامعه است را توزیع می کنند.

توزیع این کتابچه‌های سراسر فتنه در حالی صورت می‌گیرد که نیروهای امنیتی در این اماکن حضور داشته و از هرگونه برخورد با عوامل انتشار این موارد خودداری می ورزند.

فتنه‌انگیزان وهابی همچنین در ساعات پایانی شب در مسجد النبی حاضر می شوند و لوح های فشرده ای را که حاوی مطالب علیه تشیع است میان نمازگزاران توزیع می‌کنند.

شیعیانی که در این اماکن مقدس حضور داشته و شاهد توزیع کتابچه، مقاله و لوح های فشرده علیه پیروان اهل بیت و مذهب تشیع بودند از سکوت و بی‌تفاوتی نیروهای امنیتی و علمای حاضر در این اماکن نسبت به توزیع این مطالب فتنه‌انگیزانه به شدت انتقاد کردند.

پس از آن که شیعیان عربستان در ماه های گذشته با هدف مطالبه حقوق از دست رفته خود، آزادی زندانیان سیاسی، ریشه‌کن شدن تبعیض و خروج نیروهای سعودی از بحرین به صورت مسالمت‌آمیز به راهپیمایی می پردازند، دولت آل سعود فشار علیه شیعیان این کشور را به شدت افزایش داده است.

مقامات آل سعود و علمای وهابی عربستان که از حامیان آشوب در سوریه به شمار آمده و حتی درصدد مسلح ساختن آشوب‌گران در این کشور هستند، هرگونه اعتراض و تجمع در عربستان را ممنوع اعلام کرده و به نیروهای امنیتی دستور داده‌اند به افرادی که به صورت مسالمت‌آمیز تجمع می کنند، تیراندازی کنند.

تاکنون 8 جوان شیعه بر اثر این تیراندازی‌ها به شهادت رسیده و ده‌ها تن دیگر که در میان آنان کودک و خانم دیده می شوند نیز زخمی شده اند.

وزارت کشور، علما و رسانه های وابسته به آل سعود نیز نسبت به جنبش مسالمت‌آمیز شیعیان منطقه شیعه‌نشین شرقیه واکنش نشان داده و حتی سخنان شیخ "حسن صفار"، خطیب جمعه قطیف که از کشتار شیعیان از سوی نیروهای امنیتی انتقاد کرده بود، به شدت مورد تهاجم رسانه ای قرار داده اند.