Gerdab.IR | گرداب

اف‌بی‌آی:

حملات سایبری؛ نخستین تهدید ایالات متحده

تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۳۹۰

تعدادی از مدیران وزارت دفاع آمریکا و اف‌بی‌آی در روزهای اخیر در مورد خطرات فزاینده تهدیدات سایبری هشدار داده‌اند.

به گزارش گرداب، این مدیران معتقدند که به زودی حملات و تهدیدات سایبری به خطرناک ترین و مهم ترین تهدید برای امنیت ایالات متحده مبدل خواهد شد.

"رابرت مولر" رئیس سازمان اف بی ای معتقد است: «در شرایطی که تروریسم کماکان مهم ترین اولویت مورد توجه ایالات متحده است، نباید از آینده غافل شویم. ما پیش بینی می کنیم که تهدیدات سایبری در آینده به اولین تهدید برای ایالات متحده تبدیل می شود.»

به گفته وی هکرهای مورد حمایت دولت های مختلف بی سر و صدا در حال محاسبه شرایط و برنامه ریزی برای انجام حملات تازه هستند. آن ها از منابع مالی و پول کافی برخوردارند و منتظرند هر بار دردسرهای جدیدی به وجود آورند.

آن ها به طور مرتب به سایت ها و سرویس های مختلف سر می زنند و عملیات شناسایی انجام می دهند تا در فرصت مناسب اطلاعات مورد نظرشان را به سرقت ببرند.

در حالی که هدف این نوع هک ها سرقت اطلاعات با هدف کسب قدرت بیشتر سیاسی است، برخی هکرهای نفوذگر هم به دنبال سرقت اطلاعات برای فروش آن ها به افرادی هستند که بیشترین مبلغ را برای این کار پیشنهاد دهند.

این افراد به طور زیرزمینی سندیکاهایی تشکیل داده اند تا بر قدرت و توان سازماندهی‌شان بیافزایند.

این هکرها بر خلاف خانواده های جنایتکار سنتی هرگز با هم ملاقات نمی کنند، اما مهارت هایی دارند که متقاضیان و طرفداران بسیاری دارد. آن ها از آسیب پذیری های متداول نرم افزاری و سخت افزاری سوءاستفاده می کنند.

برای این کار به سرعت از راه می رسند، پول مورد نظرشان را به دست می آورند و ناپدید می شوند. هیچ شرکت و موسسه بزرگ خصوصی و دولتی هم از شر آن ها در امان نیست و برنامه ریزی های فعلی برای مقابله با آن ها هم کافی نیست.

منبع: فارس