Gerdab.IR | گرداب

فشار دادگاه آمریکایی به فیس‌بوک برای انتشار اسناد یک نسل‌کشی

یک قاضی فدرال در آمریکا به فیس‌بوک دستور داد تا اسناد مربوط به برخی حساب‌های کاربری را منتشر کند. این حساب‌ها محتوایی در حمایت از خشونت برعلیه اقلیت روهینگیا در میانمار داشتند.
۰۱ مهر ۱۴۰۰

هوش مصنوعی دوربین‌های آمازون و جریمه رانندگان بابت خطا‌های انجام نشده

در اوایل سال ۲۰۲۱، شرکت آمازون اعلام کرد که دوربین‌های مجهز به هوش مصنوعی را که ساخته‌ی شرکت Netradyne است، برای حفظ امنیت رانندگان در ون‌های تحویل کالا نصب خواهد کرد.
۳۱ شهريور ۱۴۰۰

قانون ضد اپل اتحادیه اروپا برای یکسان سازی شارژر‌های موبایل

اتحادیه اروپا قصد دارد قانونی برای یکسان سازی شارژر دستگاه‌های الکترونیکی وضع کند، اما اپل معتقد است چنین قانونی از نوآوری جلوگیری می‌کند.
۳۱ شهريور ۱۴۰۰

نگرانی نهاد‌های نظارتی از مشابهت عملکرد صرافی‌های کریپتو و بانک‌های سنتی

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس به افراد این امکان را می‌دهد تا با قرض دادن ارز‌های دیجیتال خود، سود دریافت کنند که شرکت‌های مشابه دیگر نیز چندین سال است که چنین خدماتی را ارائه می‌دهند.
۳۰ شهريور ۱۴۰۰

درخواست دادستان‌های کل امریکا از کنگره برای سختگیری علیه غول‌های فناوری

گروهی از دادستان‌های کل امریکا از هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات روز گذشته با ارسال نامه‌ای برای نمایندگان کنگره خواستار تصویب قوانینی سختگیرانه بر علیه غول‌های فناوری این کشور شدند.
۳۰ شهريور ۱۴۰۰

ایرلند از عینک‌های هوشمند فیسبوک تحقیق می‌کند

رگولاتور امور حفاظت از داده‌های کشور ایرلند در روز جمعه اعلام کرد که تحقیقاتی پیرامون عینک هوشمند جدید فیسبوک انجام داده است.
۲۹ شهريور ۱۴۰۰

درخواست ایتالیا از فیس بوک درباره عینک هوشمند جدید

سازمان حفاظت از داده ایتالیا از فیس بوک می‌خواهد درباره عینک هوشمندی که به تازگی عرضه کرده است، شفاف سازی کند.
۲۹ شهريور ۱۴۰۰

اقدام جدید هند علیه انحصارگرایی گوگل در این کشور

تحقیقات رگولاتور آنتی تراست هند نشان می‌دهد گوگل با سلطه خود بر بازار انگیزه و توانایی تولید کنندگان را برای توسعه سیستم‌های جایگزین اندروید محدود کرده است.
۲۸ شهريور ۱۴۰۰

ابراهیم رئیسی، تیم کوک و ایلان ماسک در لیست ۱۰۰ فرد تاثیرگذار سال ۲۰۲۱

مجله تایم فهرست ۱۰۰ فرد تاثیرگذار سال ۲۰۲۱ را منتشر کرده که در بین آن‌ها نام «ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور ایران در کنار «تیم کوک» مدیرعامل اپل و «ایلان ماسک» مدیر عامل تسلا و اسپیس ایکس دیده می‌شود.
۲۵ شهريور ۱۴۰۰

جریمه فیس بوک و توییتر در روسیه

دادگاهی در روسیه شرکت‌های شبکه اجتماعی آمریکایی فیس بوک و توییتر را به دلیل کوتاهی در حذف محتوایی که از سوی این کشور غیرقانونی قلمداد می‌شود، جریمه کرد.
۲۵ شهريور ۱۴۰۰