Gerdab.IR | گرداب

اينترنت اشياء چگونه همه چيز را دگرگون خواهد کرد؟

اينترنت اشياء که از آن گاهي به اينترنت اجسام نيز تعبير مي‌شود- همه چيز از جمله خود ما را تغيير خواهد داد. فراموش نکنیم اينترنت-خود به تنهايي- تا به امروز بر آموزش، ارتباطات، کسب و کار، علم، دولت و بشريت چه تاثيري بر جاي گذاشته‌است.
۰۱ اسفند ۱۳۹۵

واقعیت مجازی از کجا سر در آورده است؟

فناوری واقعیت مجازی برای رسیدن به بهترین حالت ممکن بارها تغییر شکل داده و امتحان شده است. سیر تحول این فناوری در طول تاریخ بسیار جالب و تحسین‌برانگیز است.
۱۰ بهمن ۱۳۹۵

چرا یک «ملت هوشمند» اهمیت دارد؟

سنگاپور به عنوان یک مرکز ابداعات تکنولوژیک امروز، به جنگ چالش های آینده می‌رود.
۲۶ مهر ۱۳۹۵

قوانینی که نمی خوانیم

وقتی می‌خواهید برنامه‌های موبایلی را روی تلفن همراه خود نصب کنید، پیغام‌هایی به زبان انگلیسی برای شما نشان داده میشود. شاید این عادت رفتاری همه ما باشد که بدون توجه به این پیام‌ها روی گزینه next ضربه می‌زنیم تا به گزینه install برسید و برنامه را نصب کنیم.
۰۴ مهر ۱۳۹۵

عواقب به اشتراک گذاشتن تصاویر شخصی با استفاده از گوشی‌های هوشمند

محققان بر این باورند که به اشتراک گذاشتن عکس‌ها در فضای مجازی با استفاده از گوشی‌های هوشمند ممکن است اطلاعات حساس و محرمانه شخصی و شغلی اشخاص را در اختیار افراد سودجو قرار دهد.
۲۹ شهريور ۱۳۹۵

افزایش حملات سایبری به حساب‌های بانکی

تروجان‌های بانکی بعد از آلوده کردن سیستم کاربران، صفحه آنلاین یک بانک رسمی را شبیه‌سازی می‌کنند تا اطلاعات شخصی کاربران از جمله جزئیات حساب بانکی، کارت بانکی یا رمز عبور آنها را بدزدند.
۲۱ شهريور ۱۳۹۵

پنج راهکار برای جلوگیری از حملات سایبری به رایانه‌ها

شرکت آمریکایی سیمنتک، پیش‌بینی می‌کند که حملات سایبری در حال افزایش هستند و در این میان، شرکت‌های تجاری بیشتر هدف این حملات قرار خواهند گرفت.
۱۴ شهريور ۱۳۹۵

خطرات بازی پوکمون‌گو برای کودکان

برخی از روان‌شناسان بر این باور هستند که بازی پوکمون‌گو کودکان را فعال‌تر و اجتماعی‌تر می‌کند، با این وجود، از آنجایی که مغز کودکان هنوز توانایی کامل تشخیص واقعیت از خیال را پیدا نکرده است، این بازی برای کودکان کم سن و سال، تأثیرات روانی مخربی به همراه خواهد داشت.
۰۷ شهريور ۱۳۹۵

مجرمان سایبری به دنبال طلا در المپیک ریو 2016

بازی‌های المپیک که نزدیک به نیم میلیون تن از سراسر جهان را در یک نقطه از زمین دور هم جمع می‌کند همواره فرصت مناسبی در اختیار مجرمان سایبری قرار می‌دهد تا از این فرصت برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند.
۳۱ مرداد ۱۳۹۵

چگونه فیسبوک را هک و اسکریپت بکدور شخص دیگری را در آن پیدا کردم

به عنوان کسی که تست نفوذ انجام می دهد، آسیب پذیری های سمت سرور را به آسیب پذیری های سمت کلاینت ترجیح می دهم. چرا؟ چون کنترل سرور و به دست آوردن Shellبسیار بهتر است!!
۲۴ مرداد ۱۳۹۵