Gerdab.IR | گرداب

واکنش شیائومی به مشکلات امنیتی در برخی از گوشی‌های این شرکت

مرکز ملی امنیت سایبری لیتوانی با انتشار گزارش مفصلی، امنیت گوشی‌های سه برند چینی شیائومی، هواوی و وان پلاس را زیر سوال برد. اکنون شیائومی در پاسخ به این اتهام می‌گوید دستگاه‌های این شرکت کاربران را سانسور نمی‌کنند و به حقوق قانونی کاربران احترام می‌گذارد.
۰۱ مهر ۱۴۰۰

کلاهبرداری ۱۹۵ هزار دلاری از نرم‌افزار‌های تحویل کالا

وزارت دادگستری آمریکا از دستگیری بیش از دوازده نفر که متهم به کلاهبرداری از طریق اپلیکیشن‌های حمل و نقل و تحویل کالا بودند خبر داد.
۰۱ مهر ۱۴۰۰

حمله کلاهبردار اینترنتی به ۱۶ کشور عربی

گزارش‌ها حاکی است که یک کلاهبرداری اینترنتی قربانیان خود را در ۱۶ کشور عرب زبان از طریق دستکاری بیش از ۱۳۰ نام تجاری معروف، هدف قرار داده است.
۲۹ شهريور ۱۴۰۰

گوگل و مایکروسافت رکورددار بیش‌ترین آسیب‌پذیری در نیمه‌ی اول سال ۲۰۲۱

طبق گزارش اطلس وی‌پی‌ان، گوگل و مایکروسافت در نیم سال اول ۲۰۲۱ بیش‌ترین آسیب‌پذیری را داشته‌اند.
۲۸ شهريور ۱۴۰۰

هکر‌هایی که خود را ماموران سازمان ملل جا می‌زدند!

به گفته‌ی محققان امنیتی، گروهی از هکر‌ها خود را به عنوان اعضای سازمان ملل متحد معرفی کرده و اقلیت مسلمانان اویغور در چین و پاکستان را هدف قرار داده‌اند. طبق گزارشات به دست آمده، هکر‌ها فایل‌های مخربی را ارسال کرده و وب‌سایت جعلی‌ای برای بنیاد حقوق بشر ساخته‌اند تا اشخاص فعال حاضر در جامعه‌ی اویغور را شناسایی کنند.
۲۵ شهريور ۱۴۰۰

بدافزار شرکت اسرائیلی تلفن‌های اپل را هک کرده است

به تازگی مشخص شده است که گروه هکری اسرائیلی NSO از حفره‌ای امنیتی در نرم‌افزار پیام اپل برای استخراج اطلاعات از قربانیان استفاده می‌کرده است. این در طی هک شدن تلفن همراه فعال سیاسی عربستانی آشکار شد.
۲۴ شهريور ۱۴۰۰

شرکت «یاندکس» هدف بزرگترین حمله سایبری در تاریخ اینترنت روسیه

جزئیات زیادی در مورد خود حمله و نحوه‌ی عملکرد مجرمان در دسترس نیست، اما بعضی از افراد داخلی در شرکت یاندکس گفته‌اند که این شرکت حمله را تهدیدی برای زیرساخت‌های کشور می‌داند.
۲۳ شهريور ۱۴۰۰

هکر‌ها داده‌های سازمان ملل متحد را دزدیدند

به گفته‌ی محققان شرکت امنیت سایبری Resecurity، هکر‌ها به شبکه‌ی رایانه‌ای سازمان ملل متحد نفوذ کرده و اطلاعات موجود را دزدید‌ه‌اند.
۲۱ شهريور ۱۴۰۰

چطور بدانیم مودم‌مان هک شده است؟

یکی از دلایل افت سرعت یا مصرف غیرمعمول ترافیک اینترنت، هک شدن مودم وای‌فای است که با استفاده از اپلیکیشن، می‌توان دستگاه‌هایی که به مودم وصل شدند را شناسایی کرد و جلوی استفاده آن‌ها از اینترنت را گرفت.
۲۱ شهريور ۱۴۰۰

شناسایی یک آسیب‌پذیری در اینترنت اکسپلورر

یک نقص امنیتی در اینترنت اکسپلورر در ویندوز ۱۰ و بسیاری از نسخه‌های ویندوز سرور یافت شده که مهاجم با بهره‌برداری از این آسیب‌پذیری قادر است کد دلخواه خود را در سیستم آسیب‌پذیر اجرا کند.
۲۰ شهريور ۱۴۰۰