آرشیو خبرها
سرویس: موضوع: قسمت:
از تاريخ: تا تاریخ: تعداد نتايج:
صفحه ۲ از ۹۲۵
تا سال 2020 چند دستگاه به اینترنت اشیاء متصل می شوند؟
تعداد دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیاء تا سال ۲۰۲۰ میلادی از مرز ۵.۸ میلیارد دستگاه نیز عبور خواهد کرد.
۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱
اولویت‌های جهانی بودجه آی تی در سال ۲۰۲۰
با تحولات گسترده حوزه فناوری اطلاعات پیش بینی می‌شود اولویت‌های بودجه‌ای این حوزه در سال ۲۰۲۰ شاهد تغییرات قابل توجهی باشد که این امر در یک گزارش جدید پژوهشی منعکس شده است.
۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۲
معاون فضای مجازی دادستان کل کشور
درباره خرید و فروش رمزارز اختلاف نظرهایی وجود دارد
پنجاه و چهارمین جلسه کمیته نظارت بر کسب و کارهای اینترنتی با موضوع ارائه سامانه پایشگر هوشمند جهت نظارت سیستمی بر کسب و کارهای اینترنتی برگزار شد.
۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
داده نما/ وضعیت تحصیلی کاربران فناوری اطلاعات
در طرح آمارگیری برخورداری خانوار ایرانی و استفاده افراد از فناوری اطلاعات و ارتباطات که توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران منتشر شده، وضعیت سواد و مدرک تحصیلی کاربران بررسی شده است.
۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۴
شرکت‌ها قادر به شناسایی حملات سایبری نیستند!
کارشناسان بر این باورند که بسیاری از شرکت‌های کوچک و بزرگ در جهان نمی‌توانند حملات سایبری و بدافزاری را پیش‌بینی کرده یا جلوی وقوع آن را بگیرند.
۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
طراحی مولکول‌های جدید با کمک هوش مصنوعی
یک استارتاپ آمریکایی، مولکول‌های جدیدی را با کمک هوش مصنوعی طراحی کرده که می‌توانند به درمان بیماری‌هایی مانند فیبروز کمک کنند.
۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
وعده‌های جهرمی عملی نشده است
رئیس فراکسیون اصلاح نظام اداری مجلس با بیان اینکه ضعف آنتن دهی، خطرات امنیتی و بهداشتی برای روستاییان ایجاد کرده است گفت: در صورت حل نشدن مشکلات ارتباطاتی روستاییان امکان احضار مجدد جهرمی به مجلس برای طرح سوال وجود دارد.
۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
فناوری انسان‌ها را بی حوصله می‌کند
نتایج یک مطالعه علمی نشان می‌دهد استفاده بیش از حد از دستاوردهای فناورانه و ابزار ارتباطی مدرن انسان ها را نابردبار و بی حوصله می‌کند.
۱۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱
آسیب‌پذیری سامانه پرداخت قبوض برق توسط هکرهای کلاه‌سفید کشف شد
اطلاعات مدیران سایت شرکت توزیع برق در معرض افشا
داغ‌ترین آسیب‌پذیری امنیتی که نیمه شب گذشته توسط سه هکر کشف و امروز برطرف شد، مربوط به سامانه پرداخت قبوض شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ است. این باگ اطلاعات کاربران و مدیران این سامانه را در معرض افشا قرار می‌داد.
۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸
انتخاب مشهد برای تست هوشمند سازی از فهرست سازمان ملل
اتحادیه بین المللی مخابرات شاخص های عملکردی شهر هوشمند را در بیش از ۵۰ شهر اندازه گیری کرده است و از ایران، شهر «مشهد» را برای دوره آزمایشی ارزیابی انتخاب کرد.
۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
هکرهای آیفون به اندروید و ویندوز هم دست‌درازی کردند!
کارشناسان امنیتی به تازگی دریافته و اعلام کرده‌اند که هکرها بعد از نفوذ به گوشی‌های آیفون، به سیستم عامل‌های اندرویدی و ویندوزی نیز نفوذ پیدا کرده‌اند.
۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۹
ادعای درآمد ۲ میلیارد دلاری کره شمالی از طریق حملات سایبری به بانک‌ها
کره شمالی انکار کرده که ۲ میلیارد دلار از طریق حملات سایبری به بانکها و معاملات ارز مجازی به دست آورده و آمریکا را متهم به شایعه سازی می کند.
۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷
مافیای فیلترشکن‌ ها چه کسانی هستند؟
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اقدامات این وزارتخانه برای مدیریت بازار سیم کارت تلفن همراه، گفت: با اقدامات صورت گرفته بیش از ۱۷ میلیون سیم کارت فاقد هویت و مخدوش از شبکه خارج شد.
۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
رمزارز و رمز ارزش چه تفاوتی باهم دارند
رمز ارزش نامی است که شاید این روزها بسیار شنیده‌اید و کنجکاوی شما را برانگیخته باشد! این واژه چند وقتی است که با مصوبه هیات دولت بر سر زبان‌ها افتاده و رسانه‌ها نیز به تبعیت از واژه‌گزینی دولت، اقدام به استفاده از آن می‌کنند. رمزارز و رمز ارزش چیستند و چه چالش‌هایی در این موضوع وجود دارد؟
۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
حملات باج‌افزاری بنگاه‌های دولتی آمریکا را فلج کرده است
دولت تگزاس به تازگی اعلام کرده است که 23 نهاد دولتی در یک حمله باج افزاری به دولت محلی این ایالت خسارت های شدیدی دیده اند.
۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵
ایران در بین ۷ کشور اول تولیدعلم هوش مصنوعی
در گزارشی که نشریه نیچر به آن ارجاع داده است، جمهوری اسلامی ایران در بین پرتولیدترین کشورهای علمی دنیا در هوش مصنوعی است.
۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
دولت چین از هک آیفون علیه مسلمانان اویغور استفاده کرده است
بر اساس گزارشات اخیر وبسایت‌های مخرب مورد استفاده برای هک آیفون‌ها در بازه زمانی دو سال اخیر، در واقع مسلمانان اویغور چین را هدف قرار داده بودند.
۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
شکل گیری نوع جدید تهدیدات سایبری در بنادر
با توجه به گسترش ارتباطات و خودمختار سازی فرآیندها، بنادر با چالش جدیدی در زمینه‌ی امنیت سایبری مواجه شده‌اند.
۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
هشداری به‌ والدین
راه پر پیچ‌ و‌ خم ‌بازی‌های دیجیتالی سمی مهلک برای کودکان
گسترش استفاده از تلفن‌های همراه سبب شده که کودکان امروز فراتر از زمان باشند و ساعت‌ها وقت خود را با این فناوری‌ها سپری کنند موضوعی که سبب شده کودکان این نسل را دیجیتالی به نامند.
۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۲
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی
پایگاه داده‌ها جانشین کتابخانه‌ها
اگر در گذشته کتابخانه منبع نشر بود امروز پایگاه داده‌ها این نقش را دارد، اما با ایجاد نشر دیجیتال، نشر قدیم به طور کامل از بین نخواهد رفت.
۱۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۰
نسل z و فضای مجازی
«مریم سلیمی» دکترای علوم ارتباطات به ارایه راهکارهایی در خصوص آموزش و نظارت خانواده‌ها و سازمان‌ها بر فعالیت کودکان و نوجوانان در فضای مجازی پرداخته و در این مسیر بر لزوم شکل گیری عزم ملی برای ارتقای سوادهای نوین تاکید کرد.
۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۹
تصویب سند نظام هویت معتبر در فضای مجازی کشور
جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضور اعضا و به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور تشکیل شد و در آن سند نظام هویت معتبر در فضای مجازی کشور به تصویب نهایی رسید.
۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
بنیان رسانه‌های جدید دو امر دیجیتال و بازبودگی است
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه بنیان رسانه‌های جدید را دو امر دیجیتال و بازبودگی تشکیل می‌دهد، گفت: اینترنت همه پدیده‌ها می‌تواند به تحقق رفع استیلاء و دسترسی مستقیم به خدمات منجر شود.
۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹
کشف بدافزار مخصوص «آی او اس»
گروهی از محققان امنیتی گوگل بدافزاری را کشف کرده اند که در برخی وب سایت ها وجود داشته و به مدت دو سال دستگاه های «آی او اس» را مبتلا و اطلاعات آنها را سرقت می کرده است.
۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
احراز هویت چندعاملی مانع هک‌شدن حساب کاربری می‌شود
خدمات ابری مایکروسافت روزانه شاهد ۳۰۰ میلیون اقدام دروغین برای ورود به حساب کاربران است. احراز هویت چندعاملی می‌تواند از انواع حملات تصاحب حساب کاربران جلوگیری کند.
۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
"تکنو استرس" علت ایجاد اعتیاد به فضای مجازی
محققان معتقدند شبکه‌های فضای مجازی مانند فیسبوک و اینستاگرام در کاربران خود ایجاد استرس می‌کنند، که این پدیده به عنوان "تکنو ‌استرس" شناخته می‌شود.
۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
ضرب‌الاجل ۴۵ روزه جهرمی به اپراتورها
وزیر ارتباطات با اعلام ضرب‌الاجل ۴۵ روزه به اپراتورهای ارتباطی گفت: دسترسی به سامانه اندازه‌گیری کیفیت خدمات اینترنت عمومی می‌شود.
۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
چند نفر از دولت همراه استفاده می‌کنند؟
میزان استفاده از دولت همراه در سال ۱۳۹۷ بیش از هفت میلیون و میزان تراکنش میان دستگاهی بیش از ۳۵۰ میلیون اعلام شده است.
۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۰
انحلال باند بزرگ فیشینگ در کشور
متهمان اصلی باند بزرگ فیشینگ با گردش مالی بیش از ۵۰ میلیارد ریال و سرقت داده‌های بیش از ۶ هزار کارت بانکی توسط پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات هرمزگان (فتا) شناسایی و دستگیر شدند.
۱۰ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۵
ایلان ماسک:
هوش مصنوعی در آینده همه را بیکار خواهد کرد
ایلان ماسک در تازه ترین اظهارات خود هوش مصنوعی را بسیار برتر از باهوش ترین انسان دانسته و تفاوت هوش انسانی با هوش مصنوعی را همانند تفاوت بین انسان ها و شامپانزه ها توصیف کرده است.
۰۹ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
صفحه ۲ از ۹۲۵
آخرین اخبار