Gerdab.IR | گرداب

شبکه "من و تو":

سگ یکی از اعضای خانواده است!

تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۳۹۱

آدم حیوانی را که به خانه می آورد به حیوان خانگی تبدیل می شود و یکی از اعضای خانواده به حساب می آید. وقتی که آن حیوان را می برند مثل این است که یکی از اعضای خانواده کم شده است.

به گزارش گرداب، مجری شبکه "من و تو" از اینکه در ایران تردد سگ در اماکن و معابر عمومی ممنوع است و نیروی انتظامی در صورت مشاهده، سگ را از صاحبش گرفته و به مکان نامعلومی! می برد، اظهار تأسف کرد و گفت: «آدم حیوانی را که به خانه می آورد به حیوان خانگی تبدیل می شود و یکی از اعضای خانواده به حساب می آید. وقتی که آن حیوان را می برند مثل این است که یکی از اعضای خانواده کم شده است و این برای آن خانواده خیلی دردناک است.»

مجری شبکه در اظهار نظری عجیب در مورد اینکه چرا در ایران چنین قوانینی وجود دارد - و در حمایت از خانواده های غربی که سگ ها را جزئی از اعضای خانواده خود می دانند- گفت: «شاید به خاطر این است که اسم حیوان را روی آن [حیوان] می گذارند. وقتی اسم حیوان روی چیزی می آید، شاید آدم ارزش کمتری به آن می دهد. درصورتی که چنین چیزی نیست و آن [حیوان] هم یک موجود زنده است!»

شبکه من و تو به روش های گوناگون، حتی با نادیده گرفتن بدیهیات همچون حیوان بودن حیوانات، تلاش می کند ضمن ترویج فرهنگ غرب، سگ ها را به خانه های ایرانی به عنوان یکی از اعضای خانواده وارد کنند.

روابط سرد بین اعضای خانواده و افراد جامعه در جوامع غربی باعث شده است که مردم، خلأهای عاطفی خود را با همدمی با حیوانات و توجه انسان‌گونه به آنها پر کنند. مجریان و عوامل شبکه من و تو همانند دیگر شبکه های ماهواره‌ای فاسی زبان هر چند تلاش می کنند که نگهداری حیوانات گوناگون _ به ویژه سگ و گربه_ را به عنوان یک حرکت انسانی جلوه دهند، ولی هیچ گاه نمی توانند واقعیتی که در جامعه غرب باعث ایجاد چنین فرهنگی شده است را از دید مردم ایران پنهان کنند.

منبع: جام نیوز