Gerdab.IR | گرداب

ایران در میان 20 کشور پیشرو صنعت بازی رایانه‌ای دنیا

تاریخ انتشار : ۰۶ خرداد ۱۳۹۱

بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برای نخستین بار در نمایشگاه کژوال کانکت جزء 20 کشور پیشرو در صنعت بازی رایانه‌ای قرار گرفت.

به گزارش گرداب، "بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای" با حضور در نمایشگاه سالیانه "کژوال کانکت" که برای نخستین بار در آسیا و به میزبانی کشور سنگاپور در حال برگزاری است در بین 20 کشور پیشرو در صنعت بازیهای رایانه ای قرار گرفت.

نمایشگاه سالیانه کژوال کانکت هر ساله در آمریکا و اروپا برگزار می شود و امسال برای نخستین بار و با هدف جذب مخاطبان آسیایی در این قاره برپا شده. این جشنواره تنها پذیرای افراد متخصص و درگیر در صنعت بازیهای کژوال است و حضور بازدیدکننده های عادی در آن امکان پذیر نیست.

بازی‌های کژوال بازی‌های سرگرم کننده ویدئویی هستند که یادگیری و بازی کردن با آنها بسیار آسان است و محدودیت پلتفرم ندارند و می‌توان آنها را از طریق اینترنت، رایانه های خانگی و مکین‌تاش، ایکس باکس، پلی استیشن، آی فون، نینتندو، وی، سیستم آندروید و حتی تلفن همراه بازی کرد.

شرکتهای تولید کننده بازیهای کژوال، شرکتهای توزیع کننده و خریدار بازیهای کژوال، شرکتهای ارائه دهنده خدماتی بازیها مانند سیستمهای پرداخت، موتورهای بازی و تبلیغاتی موبایل و دانشجویان رشته های دانشگاهی بازی از گروههای شرکت کننده در این جشنواره هستند که به صورت غرفه دار یا بازدیدکننده حضور دارند.

ارائه بیش از 100 سخنرانی درباره طراحی بازیهای کژوال، بازیهای موبایل، تولید بازیهای کژوال، آینده بازیهای کژوال، بازیهای اجتماعی، آنالیز و فرصتهای بازیهای کژوال از سوی متخصصان سرشناس شرکتهای "فیس بوک"، "مایکروسافت"، "سونی" و "گوگل" از برنامه های کژوال کانکت سنگاپور است.

در این دوره از نمایشگاه کژوال گیم، حدود 40 شرکت مطرح و پیشرو از 20 کشور دنیا در حال معرفی و نمایش توانمندیهای خود در صنعت بازیهای کژوال هستند که حضور ایران در کژوال کانکت سنگاپور که تاکنون بیش از 600 متخصص از 20 کشور دنیا از آن بازدید کرده اند، تاثیرات گوناگونی را با خود به همراه دارد به نحوی که اطلاعاتی که از توانمندیهای ایران درباره تولید بازیهای کژوال ارائه شده باعث تعجب و حیرت بسیاری از شرکتهای حاضر در این همایش شده است.

بنیاد ملی بازی های رایانه ای به عنوان حامی طلایی (گلد اسپانسر) در این دوره از نمایشگاه حضور دارد و لوگوی بنیاد در سایت رسمی نمایشگاه و بخش حامیان اصلی آن قرار گرفته است و اطلاعاتی در زمینه فعالیت‌های بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در این سایت درج شده است.

منبع: مهر