Gerdab.IR | گرداب

با پيامك دامنه ir ثبت كنيد

تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ۱۳۹۱

برای ثبت و یا تمدید دامنه به وسیله پیامک، باید دارای حساب کاربری در iranic.com باشید و شماره تلفن همراه خود را معرفی کرده باشید.

به گزارش گرداب، در تازه‌ترین سرویس ارائه‌ شده در سایت Iranic.com، امکان ثبت فوری و تمدید دامنه‌های ir را با ارسال پیامک به شماره 3000392701 فراهم شده است.

این سایت پیش از این نیز امکان بررسی اطلاعات who is و بررسی امکان ثبت دامنه ir را فراهم کرده بود و مشتركان مي‌توانستند با ارسال گزینه Help به این شماره از دستورات مختلف این سرویس پیامکی اطلاع پيدا كنند.

برای ثبت و یا تمدید دامنه به وسیله پیامک، باید دارای حساب کاربری در iranic.com باشید و شماره تلفن همراه خود را معرفی کرده باشید. در صورت استفاده از پیامک برای ثبت دامنه‌های ir، هزینه ثبت 3500 تومان خواهد بود. برای ثبت یک ساله دستور "ir نام دلخواه Register" و برای ثبت 5 ساله نام دامنه، دستور "ir نام دلخواه Register1" را می‌توان پیامک کرد. برای تمدید نیز به همین شیوه از دستور Renew و یا Renew5 استفاده می‌شود.

سرویس‌های who is و بررسی امکان ثبت دامنه به صورت رایگان ارائه می‌شود. برای مثال برای بررسی آزاد بودن یک دامنه جهت ثبت، دستور "ir نام مورد نظر check" را پیامک می‌کنید و یا برای دریافت اطلاعات شخص ثبت کننده یک دامنه ثبت شده، دستور "ir نام مورد نظر who is" را می توان ارسال کرد. به فاصله چند ثانیه پیامکی حاوی اطلاعات مورد نظر برای شخص فرستنده دستور، ارسال خواهد شد. برای استفاده از سرویس‌های check و who is نیازی به ثبت نام در سایت نيست. کافی است هم‌ اکنون یک پیامک با محتوای Help به شماره 3000392701 بفرستید.

"روزبه هاشمی‌ها"، مدیر عامل شرکت طراح اين پروژه می‌گوید که ما سایت Iranic.com را با دیدی متفاوت از بقیه ارائه دهندگان خدمات ثبت دامنه ir طراحی کرده ایم. راهبرد ما به‌جای فروش بیش‌تر و صرف هزینه‌های تبلیغاتی، ارائه خدمات بیش‌تر و مکمل برای مشتریان عام و نمایندگان فروش است، به شکلی كه هم اکنون هر وبلاگ نویس میتواند به ثبت دامنه خود اقدام کرده و جدا ازین که سرویس دهنده وبلاگ سرویس اتصال دامنه را ارائه می‌دهد یا خیر، اسم دامنه خود را بدون هزینه به وبلاگ و یا سایت شخصی خود رجوع دهد.

وي در ادامه با بيان اينكه اين سرويس ایرانیک نام گرفته، اظهار كرد: «ایرانیک ثبت کننده دامنه‌های ir است که علاوه بر ثبت دامنه‌های ir با کمترین هزینه ممکن، سرویس‌های مکمل و کاربردی دیگر مانند پارک سایت، قرار دادن صفحه در دست ساخت، امکان ارجاع دامنه به یک آدرس اینترنتی دیگر و صفحه دامنه برای فروش، را نیز به صورت رایگان و به همراه ثبت یا تمدید دامنه ارائه می‌دهد.»

منبع:  ایسنا