Gerdab.IR | گرداب

فیس‌بوک دولت عمان را هم نگران کرد

تاریخ انتشار : ۰۱ تير ۱۳۹۱

دولت عمان از مردم خواسته از شبکه‌های اجتماعی برای توهین و شایعه‌پراکنی و همچنین برای خسارت وارد کردن به امنیت ملی بهره نگیرند.

به گزارش گرداب به نقل از آی تی پی، مقامات قضایی در عمان نسبت به سوءاستفاده از شبکه های اجتماعی به وسیله برخی کاربران هشدار دادند.

این مقامات از کاربران خواسته اند تا از شبکه های اجتماعی مانند "فیس بوک" و "توئیتر" برای توهین و شایعه پراکنی استفاده نکنند و همچنین از آنها برای خسارت وارد کردن به امنیت ملی بهره نگیرند.

در بیانیه صادر شده در این زمینه از اینکه از این سایت ها برای نگارش مطالب با محتوای منفی استفاده شده و شبکه های اجتماعی، مجامع آنلاین و برنامه های همراه به ابزاری برای توهین و شایعه پراکنی مبدل شده به شدت اظهار نگرانی شده است.

در این بیانیه چنین اقداماتی مغایر با اصول آزادی بیان و ارزش های جامعه عمان دانسته شده است. مقامات عمانی در ماه های اخیر تعدادی از افرادی که از شبکه های اجتماعی سوءاستفاده می کنند را دستگیر کرده و آنها را برای بازپرسی و رسیدگی بیشتر به پرونده تحویل مقامات قضائی داده اند.

بر اساس آمار موجود تاکنون 22 نفر از کاربران شبکه های اجتماعی در عمان که از امکانات این سایت ها سوءاستفاده کرده اند دستگیر شدند و اقدامات مشابهی در کشورهای کویت و امارات هم به عمل آمده است.

منبع: فارس