Gerdab.IR | گرداب

پرخطرترین و امن‌ترین کشورها در برابر حملات بدافزاری

تاریخ انتشار : ۰۹ دی ۱۳۹۱

سال 2012، سال پلت‌فرم‌های جدید و بدافزارهای مدرنی است که با سوء‌استفاده از این روند، چالش‌های جدیدی را برای متخصصان فناوری اطلاعات ایجاد کرده‌اند.

پرخطرترین و امن‌ترین کشورها در برابر حملات بدافزارهابه گزارش گرداب به نقل از تلنا، سال 2012، سال پلت فرم‌های جدید و بدافزارهای مدرنی است که با سوء‌استفاده از این روند، چالش‌های جدیدی را برای متخصصان فناوری اطلاعات ایجاد کرده‌اند.

هنگ‌کنگ به عنوان خطرناک‌ترین کشور با 23.5 درصد در صدر جدول پرخطرترین کشور در برابر حملات بدافزاری قرار دارد.

کشورهای تایوان، امارات متحده عربی، مکزیک و هند در رده‌های بعدی قرار دارند. نروژ با 1.81 درصد به عنوان امن‌ترین کشور شناخته می‌شود و کشورهای سوئد، ژاپن، انگلستان و سوئیس در رده‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

آخرین گزارش امنیتی شرکت سوفوس نشان می‌دهد که 80 درصد حملات بدافزارها در سال 2012 از طریق سایت‌های معتبر اتفاق افتاده‌اند و از این سایت‌ها به سایت‌های مخرب هدایت شده‌اند.

شرکت امنیتی سوفوس برخی از مشاهدات کلیدی سال 2012 را برجسته‌سازی کرده و مشکلاتی که در سال 2013 ممکن است اتفاق بیافتد را توضیح داده است که بر اساس آن به نظر می‌رسد با افزایش شدید در حملات مهندسی اجتماعی بر روی کلیه پلت فرم‌ها، شاهد کاهش سوء استفاده از آسیب‌پذیری‌های بازار باشیم.

شرکت امنیتی سوفوس برای سال 2013 پیش‌بینی می‌کند که حملات بدافزارها بیش‌تر برروی پلت‌فرم‌ها باشد و کمتر از طریق سوءاستفاده از سیستم‌های امنیتی قدیمی شرکت‌ها صورت بگیرد.