Gerdab.IR | گرداب

دولتمردان آمریکایی مدعی آزادی تصویب کردند؛

دستگاه اسکن بدن انسان به‌جای توقف فروش اسلحه + عکس

تاریخ انتشار : ۰۸ بهمن ۱۳۹۱

دوباره یکی دیگر از مبانی فیلم علمی – تخیلی 1990 آمریکا، "total recall" به واقعیت پیوسته است؛ دستگاهی که بدن آرنولد شوارتزنگر را اسکن می‌کرد در خیابان‌های نیویورک و دیگر شهر‌های آمریکا قابل مشاهده هستند.

دستگاه اسکن بدن انسان به جای توقف فروش اسلحهبه‌ گزارش گرداب‌، بیش از 50 روز پیش، تعدادی کودک بی‌گناه در تیراندازی‌ای که در مدرسه ابتدایی سندی‌هوک در شهر نیوتاون ایالت کانکتیکات آمریکا صورت گرفت؛ کشته شدند. شاید اگر در این قتل عام افراد بزرگسال مورد اصابت گلوله قرار می‌گرفتند دولت آمریکا آن‌چنان اهمیتی به این اتفاقات نمی‌داد. 

اما کشتار بیش از 12 کودک و نوجوان در حادثه تیراندازی در سالن سینمای ایالت کلرادو و نیز 20 کودک بین 10 – 5 سال در مدرسه ابتدایی سندی هوک، آمریکا را بر آن داشته است که دست به کار شده و چاره‌ای برای آن بیاندیشند.

نکته مهم این است که این کشتارها هم، آن‌چنان برای رئیس جمهور آمریکا بد نبود؛ زیرا اوباما در سفرش به کلرادو که به زعم بسیاری از رسانه‌های جهان یک حرکت انتخاباتی بود، به ابراز همدردی با داغدیدگان آن حادثه پرداخت؛ پس از حادثه تیراندازی در مدرسه ابتدایی نیز، اوباما دستور داد پرچم‌های کاخ سفید به عنوان نمادی از سوگواری به حالت نیمه‌افراشته در آیند و در کنفرانس مطبوعاتی‌اش در کاخ سفید گفت: "به نام کتاب مقدس، قلب‌های افراد داغدیده را تسلّی داده و بر زخم‌های آن‌ها مرهم باشید"

رئیس جمهور آمریکا اشاره کرد حوادثی از این دست در آمریکا به وفور رخ داده‌اند، امّا کشور آمریکا بعد از این حادثه تیراندازی به مدرسه ابتدایی در سوگ فرو رفته است.

ولی شاید بهتر بود که او پیش‌تر از این‌ها؛ بیش‌تر، به فکر فرو می‌رفت تا بار دیگر مردم آمریکا تاوان سود‌های مالی‌ وی و دیگر دولت‌مردان و اعضای "سازمان بیلدربرگ" را ندهند. البته او بایستی پس از این که توسط اعضای این اجلاس در سال 2008 به عنوان ناجی جهان انتخاب شد؛ سیاست‌ها و اوامر آن‌ها را نیز در طی این سال‌ها اجرا می‌کرد.

هر ساله، بيش از ۳۰ هزار نفر از مردم آمريکا هدف تيراندازي قرار گرفته و کشته مي‌شوند. به گزارش لابراتوار جنايی دانشگاه شيکاگو و مراکز کنترل بيماری‌ها، به طور متوسط روزانه ۸۷ مورد قتل مرتبط با اسلحه در آمريکا گزارش می‌شود. بنابر‌ اين گزارش، سالانه، حدود ۴.۵ ميليون سلاح گرم، به ارزش ۲ تا ۳ ميليارد دلار در آمريکا فروخته می‌شوند.

اما علی‌رغم وقوع تمامی این اتفاقات و کشتار کودکان؛ باز هم همه چیز به نفع این دولت تمام شد و آن‌ها بار دیگر این اتفاقات را راهی برای تحت کنترل‌گرفتن بیشتر مردم آمریکا قرار دادند. بنا‌به گزارش "آر تی نیوز" پلیس آمریکا با قرار دادن ماشین‌های مخصوص در خیابان‌های آمریکا به اسکن بدن تمامی افرادی می‌پردازند که در خیابان در حال رفت و آمد هستند.

دستگاهی که در درون این ماشین قرار دارد با اسکن بدن انسان‌ها توسط اشعه ایکس متوجه می‌شود که آیا این فرد جسمی فلزی را با خود حمل می‌کند یا خیر! ساختار این دستگاه بدین صورت است که با بررسی انرژی‌های بدن انسان متوجه می‌شود که اسلحه در کدام قسمت بدن وجود دارد؛ زیرا تشعشعات ساطع شده از این دستگاه تنها از اجسام فلزی نمی‌گذرند.

دستگاه اسکن بدن انسان به جای توقف فروش اسلحه

البته بسیاری از مردم و تعدادی از حقوق‌دانان آمریکا، استفاده پلیس از این ماشین‌ها در آمریکا و علی‌الخصوص نیویورک را قسمتی دیگر از نفوذ دولت به حریم خصوصی مردم می‌دانند. پلیس آمریکا با مشاهده جسمی مشابه با اسلحه در لباس انسان، می‌توانند به فرد مظنون شده و او را مورد بازرسی و تفتیش قرار دهند.

"دنی پانزلا" از کمیته حقیقت یاب؛ در مصاحبه خود با شبکه "آر تی" آمریکا می‌گوید: "درست است که با در رفت‌و‌آمد بودن افراد امکان اشتباه وجود دارد ولی عموما سایز و شکل یک اسلحه مشخص است."

وی در جواب به این سوال که آیا برای اسکن افراد نباید از آن‌ها اجازه گرفت، چنین می‌گوید: "ظنّ به وجود یک اسلحه و چاقو در زیر لباس افراد، خود بزرگ‌ترین دلیل برای بازجویی از افراد است."

حال، دوباره یکی دیگر از مبانی فیلم علمی – تخیلی 1990 آمریکا، "total recall" به واقعیت پیوسته است؛ دستگاهی که بدن آرنولد شوارتزنگر را اسکن می‌کرد در خیابان‌های نیویورک و دیگر شهر‌های آمریکا قابل مشاهده هستند.

راستی چرا دولت‌مردان آمریکا به جای ساخت این‌گونه اسکنرها، جلوی فروش بی‌حساب و کتاب سلاح به عموم مردم را نمی‌گیرند؟

آیا تظاهرات صدها نفر از مادران آمريکايی در شهر نيويورک، در جهت تصويب قوانين سختگيرانه‌ در زمينه کنترل اسلحه بهترین راه‌حل نیست؟

دستگاه اسکن بدن انسان به جای توقف فروش اسلحه

چرا دولت‌مردان آمریکا به درخواست‌های اعضای گروه موسوم به «جنبش يک ميليون مادر برای کنترل اسلحه» گوش فرا نمی‌دهند و کشتار کودکان برایشان امری عادی شده و به دنبال منافع رؤسای خود هستند؟