Gerdab.IR | گرداب

بر اساس قوانین جدید خدمات گوگل/

گوگل ایمیل کاربران را می‌خواند

تاریخ انتشار : ۲۸ فروردين ۱۳۹۳

گوگل می‌گوید به بهانه مسائل تبلیغاتی، تمامی ایمیل‌های ارسالی و دریافتی سرویس GMail را به‌صورت اتوماتیک می‌خواند تا ذائقه کاربران را کشف کند.

به گزارش گرداب و به نقل از رادار آنلاین، گوگل قوانین خود را برای ارائه خدمات به‌روز رسانی کرده تا به نوعی بتواند بازتاب شیوه‌های اسکن از ایمیل شخصی افراد را توجیه کند.

در آخرین نسخه از قوانین و مقررات استفاده از خدمات گوگل، گوگل در پاراگرافی توضیح داد که اسکن از ایمیل افراد زمانی‌که محتوای آن ارسال می‌شود، به صورت اتوماتیک انجام می‌شود.

گوگل در این رابطه می‌گوید: سیستم‌های خودکار ما مطالب شما از جمله ایمیل‌تان را تجزیه و تحلیل می‌کند تا بتوانیم از این طریق محصولات مناسب مورد نظر شما را به شما پیشنهاد دهیم و در تبلیغات از این اطلاعات استفاده کنیم و هم‌چنین بتوانیم نرم‌افزارهای مخرب را نیز کشف و از بین ببریم. این تجزیه و تحلیل هنگامی که محتوای ایمیل‌ها ارسال، دریافت و هنگامی‌که ذخیره می‌شوند صورت می‌گیرد.

یکی از سخنگویان گوگل به TNW گفت: ما می‌خواهیم سیاست‌هایمان آسان و ساده باشند تا کاربران‌مان به راحتی آن‌ها را درک کنند. این تغییرات شفافیت بیش‌تری به مردم می‌دهد و بر اساس بازخوردی که از سوی مردم در چند ماه گذشته دریافت کرده‌ایم صورت می‌گیرد.

کار گوگل برای اسکن ایمیل افراد با هدف تبلیغات مناسب بر خلاف قوانین مربوط به استراق سمع و حریم خصوصی تلقی می‌شود و حتی اعلام شده بود که علیه گوگل در دادگاه‌های آمریکا اقامه دعوی شده که البته یک قاضی این کشور این قضیه را رد کرد.

البته گوگل نیز ادعا کرده است که تمام کاربران جیمیل شرایط استفاده از خدمات آن را پذیرفته‌اند و قبول کرده‌اند که محتوای ایمیل‌شان خوانده شود. ولی به نظر می‌رسد این کار گوگل و شفاف سازی مسائل مربوط به اسکن ایمیل شهروندان می‌تواند یک حرکت پیشگیرانه باشد که در آینده بتواند در برابر شکایات و اقامه دعوی‌های احتمالی در امان باشد.