Gerdab.IR | گرداب

چین همکاری‌های سایبری با آمریکا را به حالت تعلیق درآورد

تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۳۹۳

چین پس از محکوم شدن ۵ هکر ارتش این کشور به جرم جاسوسی سایبری در آمریکا، همکاری‌های خود با این کشور را به حالت تعلیق درآورد.

به گزارش گرداب و به نقل از تسنیم، وزارت خارجه چین با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد دولت آمریکا قوانین بین‌المللی را زیر پا می‌گذارد و با اتهامات ساختگی خود باعث شده تا روابط چین و آمریکا در معرض خطر قرار گیرد.

این بیانیه افزوده است همکاری‌های سایبری چین با آمریکا  پس از محکوم شدن پنج هکر ارتش این کشور به جرم جاسوسی سایبری در آمریکا به حالت تعلیق در خواهد آمد. این در حالی است که گروه‌های دیپلماتیک رده بالای هر دو کشور، در ماه آوریل تصمیم گرفتند تا به جنگ‌های لفظی خود در مورد فعالیت‌های هکری دولتی علیه یکدیگر پایان دهند.

وزارت خارجه چین در ادامه اعلام کرد سازمان‌های جاسوسی آمریکایی به طور واضح در استراق سمع و جاسوسی علیه وزارت‌ها، سازمان‌های دولتی و شهروندان چینی شرکت داشته‌اند.

این موضوع واکنش ایالت متحده را نیز به دنبال داشته است و در همین ارتباط جیمز کومی رئیس اف بی آی اعلام داشت که دولت چین مدت‌ها است به دنبال استفاده از خرابکاری‌های سایبری و بهره ‌برداری اقتصادی از این پدیده برای صنایع خود است.

بیانیه دولت چین ایالت متحده را متهم به دورویی کرده و پکن را قربانی اصلی این ماجرا معرفی کرده‌ است.