Gerdab.IR | گرداب

امام جمعه قم تأکید کرد:

فضای مجازی در کشور باید مدیریت شود

تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۳۹۳

آیت الله امینی با توجه به اهمیت شناسایی تهدیدها و فرصت‌های فضای مجازی در کشور گفت: کسی با اساس اینترنت مخالف نیست؛ بنابراین به جای هیاهو برای افزایش سرعت اینترنت به فکر اینترنت ملی باشیم.

به گزارش گرداب و به نقل از رسا، آیت الله ابراهیم امینی، امام جمعه قم در نشست هم‌اندیشی مبلغان نخبه، فضای مجازی، تهدیدها و فرصت‌ها که پیش از ظهر امروز در سالن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی قم برگزار شد با توجه به اهمیت شناسایی تهدیدها و فرصت‌های فضای مجازی در کشور گفت: برای استفاده از فضای مجازی و تأثیرگذاری بر کاربران اینترنت نخست باید فضای مجازی را بشناسیم و در راستای جذب کاربران برنامه‌های جذاب دینی تولید کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با توجه به حجم فزاینده سایت‌های غیردینی در اینترنت گفت: به طور یقین مسؤولان سایت‌های غیردینی به‌ویژه فاسد به دنبال تغییر هویت دینی و فرهنگ اجتماعی کاربران هستند ازاین‌رو در قالب جذابیت‌های غیرمشروع، مفاهیم و تکنولوژی جدید برای جوامع هدف به‌ویژه ایران برنامه‌ریزی می‌کنند.

وی فضای مجازی را دارای دو ویژگی مفید و فاسد دانست و تأکید کرد: امروزه بسیاری از فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی از اینترنت استفاده می‌کنند و استفاده از فضای مجازی جزئی از زندگی مردم شده است اما در کنار فواید، معایب زیادی نیز برای برخی از جامعه وجود دارد که باید مدیریت شود.

آیت الله امینی با انتقاد از سخنان برخی از مسؤولان درباره اینترنت تصریح کرد: کسی با اساس اینترنت مخالف نیست بنابراین به جای هیاهو برای افزایش سرعت اینترنت و برخی مسائل به فکر اینترنت ملی و پاک باشید چنان که رهبر معظم انقلاب نیز درباره مدیریت اینترنت دغدغه دارند.

وی افزود: برخی به ضررها و آسیب‌های اینترنت توجهی ندارند یا بی‌اطلاع هستند؛ برخی نیز کاری انجام نمی‌دهند یا نمی‌توانند انجام بدهند و برنامه‌هایی که تا به حال نیز انجام گرفته است احتیاج به کارشناسی و سنجش معیب و نواقص دارد تا مناسب با نیاز کاربران به‌ویژه جوانان برنامه‌ریزی صورت بگیرد.