Gerdab.IR | گرداب

امام جمعه مشهد:

حرف‌هایم درباره شبکه‌های اجتماعی به درستی منتقل نمی‌شود

تاریخ انتشار : ۲۱ آذر ۱۳۹۳

امام جمعه مشهد گفت : شبکه های اجتماعی در فضای مجازی نیاز اصلی و حیاتی کشور هستند و دولت باید تمام توان خود را برای ایجاد شبکه های اجتماعی بگذارد.

به گزارش گرداب و به نقل از ایرنا، آیت الله «سیداحمد علم الهدی» در دیدار با دانشجویان دانشگاه های مشهد گفت: درست نیست دستگاه مدیریت اجرایی کشور نسبت به این مساله بی تفاوت باشد.

امام جمعه مشهد تاکید کرد: شبکه های اجتماعی نیاز حیاتی ما در زندگی ارتباطی هستند و رهبر معظم انقلاب نیز بر بوجود آوردن این شبکه ها تاکید داشتند اما نباید برای ایجاد این شبکه ها از ابزار ساخته دست دشمن بهره بگیریم.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: دولت باید تمام توان خود را بر ایجاد شبکه های اجتماعی بگذارد و اکنون در این زمینه بسیار کند عمل می شود.

وی اظهار کرد: باید شبکه اجتماعی خودی بوجود آید و هر چقدر هم دولت در این قسمت کوتاهی کند، در نخستین اصل مدیریتی خود کوتاهی کرده است.

وی در همین حال افزود: شبکه های اجتماعی موجود باید از محتوای فاسد خالی باشند لذا تا روزی که نمی توانیم این شبکه ها را تصفیه کنیم، با همه نیازی که به شبکه های اجتماعی وجود دارد نباید اجازه دهیم این «آب ویروس دار» در اختیار مردم قرار گیرد و شبکه های اجتماعی باید برای حذف محتوای فسق و فجور آن، فیلتر شوند.

امام جمعه مشهد گفت : این حرف من درباره شبکه های اجتماعی است، این حرف را می زنم و با هر کارشناس ارتباطات هم که لازم باشد سر هر میزی صحبت خواهم کرد.

آیت الله علم الهدی افزود: کسی نمی گوید شبکه های اجتماعی را از کار بیندازیم، شبکه های داخلی ما باید به وسیله خود ما تامین شود نه به دست دشمنان ما، متاسفانه حرف های ما درباره فیلتر کردن شبکه های اجتماعی درست منتقل نمی شود.