Gerdab.IR | گرداب

گوگل از اجرای فیلترینگ غیراخلاقی‌های بلاگر منصرف شد!

تاریخ انتشار : ۰۹ اسفند ۱۳۹۳

گوگل تنها چند روز پس از اعلام سیاست تازه خود در مورد حذف و محدود کردن ارسال محتوای غیر اخلاقی در سرویس وبلاگ‌نویسی بلاگر، از اجرای آن عقب‌نشینی کرد.

به گزارش نیویورک پست، شرکت گوگل اواخر هفته گذشته اعلام کرد از این پس مانع ارسال محتوای جنسی و همین طور هرزنگارانه در وبلاگ های میزبانی شده بر روی بلاگر خواهد شد، اما بعد از چند روز مدعی شده که نقدها و اظهارنظرهای فراوانی در این زمینه دریافت کرده و بر همین اساس سیاست قبلی خود را کنار خواهد گذاشت.

گوگل پیش از این اعلام کرده بود که سیاست تازه خود را از 23 مارس اجرا خواهد کرد و وبلاگ های جدید با محتوای غیراخلاقی تنها برای افراد دریافت کننده دعوتنامه در دسترس و قابل مشاهده خواهند بود، البته این سیاست در مورد وبلاگ های آموزشی، علمی، هنری و ... صدق نمی کرد.

منتقدان سیاست جدید گوگل بر این باورند که اگر چنین سیاستی پیاده شود مشخص نیست که برای تشخیص وبلاگ های نامناسب از مناسب دقیقا بر مبنای چه معیارهایی قضاوت خواهد شد و این مساله شاید به نفع عموم نباشد.

گوگل اعلام کرده که علیرغم عقب نشینی از سیاست قبلیش کماکان این نوع محتوا در وبلاگ ها را با عنوان مناسب بزرگسال متمایز خواهد کرد.