Gerdab.IR | گرداب

شوکه شدن تلگرام با توافق هسته ای!

تاریخ انتشار : ۲۴ تير ۱۳۹۴

روز گذشته و پس از اعلام توافق هسته ای میان ایران و 1+5 کاربران نرم افزار تلگرام با اختلال و قطعی گسترده روبرو شدند.

به گزارش  گرداب به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ به دنبال ایجاد مشکلات مختلف در دسترسی به وایبر، کندی و اختلالات این شبکه ارتباطی، بسیاری از کاربران آن به سمت تلگرام مهاجرت کردند و بدین ترتیب طی مدتی نه چندان طولانی، ایران موفق شد نام خود را به عنوان دومین کشور از نظر تعداد کاربران تلگرام به ثبت برساند.

اما تلگرام که در ابتدای کار این امکان را در اختیار کاربران خود می‌گذاشت که حتی فایل‌های تصویری و فیلم‌ها را در عرض چند ثانیه ارسال کنند، طی چند ماه اخیر به نسبت کندتر از قبل شد و در موارد متعدد برخی کاربران آن از اختلالات جدی در کار با این نرم‌افزار ناراضی بودند.

بعد از این ماجرا و ادامه‌دار شدن اختلالات، معاون وزیر ارتباطات از نامه‌نگاری رسمی با تلگرام برای دعوت از آنها جهت رفع مشکلات این برنامه در ایران خبر داد.

گره کور تلگرام کجاست؟

بر همین اساس؛ مدیران تلگرام با معماری جدید و چینش سرور و آی‌پی‌های جدید، ظرفیت ترافیک برای کاربران ایرانی را چند برابر کردند تا مشکل پیش‌آمده از آن‌سوی مرزها حل شود.

با برنامه ریزی مدیران تلگرام؛ مشکلات این پیام رسان در ایران حل شده به نظر می رسید که بلافاصله پس از اعلام خبر توافق ایران و 1+5 تلگرام به شوک فرو رفت و کاربران نرم افزار تلگرام با اختلال و قطعی گسترده روبرو شدند.

حال باید دید آیا این مشکل تنها مشکلی فنی از قبیل مشکلات قبل این پیام رسان است یا هدفی دیگر به دنبال دارد؟!