Gerdab.IR | گرداب

صله رحم به سبک پیامک!

تاریخ انتشار : ۲۹ تير ۱۳۹۴

به گفته یکی از روانشناسان امروزه به دلیل برنامه‌ریزی های نامناسب کمتر به دید و بازدیدها توجه می‌شود و برخی افراد به صله رحم پیامکی اکتفا می‌کنند.

به گزارش گرداب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ امروزه به دلیل مشغله های کاری و برنامه ریزی های نامناسب، نوع زندگی مردم تغییر کرده است به گونه ای که کمتر فرصت می کنند به دید و بازدید بپردازند.

متین السادات نصری روان‌شناس و مدرس دانشگاه در این باره گفت: انسان موجودی اجتماعی است که تمایل دارد با دیگران معاشرت کند و از آنها آداب و رسوم مختلف، طرز معاشرت‌های متعدد را فرا بگیرد و همچنین نیازهای عاطفی و احساسی گوناگونی دارد که هم کلامی با همنوع خود و ارتباط با آنها سبب می‌شود که بتواند به نیازهای خود پاسخ دهد. 
 
وی با اشاره به اینکه صله رحم دارای آثارهای مهمی است گفت: دید و بازدید ها سبب می‌شود که افراد از انواع اختلالات روانی همچون افسردگی، انزوا دور بماند و نیز سبب شادابی و تقویت عاطفی فرد می‌شود. 
 
وی در انتها تاکید کرد: افراد بهتر است به جای تفریحات انفرادی به تفریحات دسته جمعی با خانواده و خویشاوندان بپردازند چرا که سبب تعامل و تعاون بین افراد خانواده و بستگان می‌شود.