Gerdab.IR | گرداب

"فید" یا RSS چیست؟

تاریخ انتشار : ۳۰ تير ۱۳۹۴

ممکن است شما هم اصطلاح فید یا RSS به گوشتان خورده باشد و از آن سر در نیاورده باشید.شاید هم دنبال آن گشتید ولی به نتیجه نرسیده اید.ما امروز قابلیت فید را به شما معرفی می کنیم.

به گزارش گرداب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛RSS مخفف Really Simple Syndication است که به شما اجازه میدهد محتویات سایت خود را دسته بندی کرده و با یک فرمت سریع و استاندارد تیتر مقالات و اخبار سایت خود را در دسترس دیگران قرار دهید.فرمت فایل های RSS همان XML است. و بصورت اتوماتیک آپدیت می شود.

فید یا RSS چیست؟

برای مثال شما به ۲۰ سایت یا وبلاگ علاقمند هستید و هر روز مطالب آن ها را می خوانید.یقینآ برای خواندن آنها سختی زیادی را متحمل می شوید.باید یکی یکی آنها را چک کنید و ممکن است یکی از آنها از دستتان در برود.در صفحات متعدد مرورگر خودتان گم می شوید و در نهایت از رسیدن به هدف اصلی  که خواندن مطالب آن سایتها باشد عاجز می مانید. هر روز باید مدتی را صرف لود شدن قالب گرافیکی سایت ها کنید که ارزشی برای شما ندارند و تکراری شده اند، فقط پهنای باند از دست می دهی و باید تبلیغات سایت ها را تحمل کنید و… برای اتمام همه این دردسر ها RSS اینجا به کمک شما می آید.

 هر سایت یا وبلاگی (به شرطی که خوراک RSS داشته باشد که اکثرا دارند) دارای یک آدرس برای خوراک مطالبش هستند. 

در مرورگر ها قسمتی مخصوص RSS وجود دارد که می توانید با اضافه کردن لیست وبلاگ ها و وب سایت ها در آن قسمت،از به روز شدن آن ها بدون سر زدن به خود وبلاگ یا سایت  ظرف چند ثانیه مطلع شوید.