Gerdab.IR | گرداب

به دستور وزیر ارتباطات

بیانیه شرکت زیرساخت ۵ ساعته لغو شد

تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۳۹۴

شرکت زیرساخت برای قطع مکالمات بین الملل و اینترنت مخابرات در برخی استان های کشور بیانیه داد اما عمر این بیانیه به ۵ ساعت نرسید که لغو شد.

به گزارش گرداب به نقل از  خبرگزاری تسنیم، شرکت ارتباطات زیرساخت روز گذشته در اطلاعیه ای عنوان کرد که از بامداد روز جمعه (امروز) در مکالمات بین الملل و خدمات اینترنتی مخابرات در برخی استان های کشور محدودیت ایجاد می شود.
 
در توضیح دلایل چنین موضوعی گفته شده بود "به دنبال بی توجهی شرکت مخابرات ایران به تعیین تکلیف بدهی های خود و اصرار به تضییع حقوق عمومی به رغم هشدارهای پیاپی شرکت ارتباطات زیرساخت، از بامداد روز جمعه 9 مرداد، مکالمات بین الملل شرکت مخابرات ایران در برخی استان های کشور قطع خواهد شد.
 
در مرحله اول 9 استان خراسان رضوی، هرمزگان، آذربایجان شرقی و غربی، اصفهان،کردستان، فارس، گلستان و کرمانشاه مشمول این محدودیت خواهند شد.
 
علاوه بر سرویس مکالمات بین الملل، خدمات اینترنتی شرکت مخابرات ایران در 9 استان نیز با 48 ساعت تاخیر از بامداد روز یکشنبه 11 مرداد با محدودیت مواجه خواهد شد. این تاخیر با هدف جلوگیری از ایجاد اختلال در فرآیند انتخاب رشته داوطلبان کنکور سراسری صورت گرفته است.
 
استان های مشمول  این محدودیت نیز عبارتند از بوشهر، خوزستان، خراسان رضوی، هرمزگان، ایلام، کردستان، فارس، کرمان و گیلان.
 
شرکت ارتباطات زیرساخت پهنای باند مورد نیاز برای ارایه خدمات در تمام حوزه ها را فراهم ساخته و مشترکان شرکت مذکور می توانند برای برقراری ارتباطات مورد نیاز خود در حوزه مکالمات بین الملل از خدمات سایر اپراتورها نظیر ایرانسل، رایتل و همراه اول بهرمند شده و در حوزه خدمات اینترنت نیز به سایر تامین کنندگان رجوع کنند."
 
با این حال چیزی نگذشت که بار دیگر زیرساخت در ارتباط با این اقدام خود که تضییع حقوق مشترکان را به دنبال داشت و اگر اجرایی می شد، موج جدیدی از نگرانی ها در کشور راه می افتاد، دست به انتشار بیانیه دیگری زد.
 
در بیانیه دوم زیرساخت آمده است:
 
"به درخواست شرکت مخابرات ایران محدودیت ارایه خدمات ارتباطی به تعویق افتاد.
 
در پی انتشار اطلاعیه این شرکت مبنی بر محدویت ارایه خدمات در حوزه مکالمات بین الملل و سرویس های اینترنتی شرکت مخابرات ایران در 11 استان کشور و پیگیری مکرر شرکت های مخابراتی استانی و نیز پیشنهاد مدیر عامل شرکت مخابرات ایران مبنی بر ارایه طرح تازه ای برای پرداخت بدهی ها، اعلام می نماید که این شرکت به دستور وزیر ارتباطات و  فناوری اطلاعات و نیز تلاش حداکثری برای جلوگیری از قطع ارتباط مشترکان با مهلت دوباره برای بررسی پیشنهادهای تازه مخابرات ایران موافقت نمود.
 
شرکت ارتباطات زیرساخت، امیدوار است که شرکت مخابرات ایران بتواند با پاسخگویی مناسب به تعهدات خود مانع از اقداماتی از این دست شود.
 
روابط عمومی و امور بین الملل - شرکت ارتباطات زیرساخت"