Gerdab.IR | گرداب

اسلحه‌ها هم طعمه هکرهای رایانه‌ای شدند

تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۳۹۴

اگر تا به حال فکر می کردید هک شدن گوشی‌های هوشمند و اتومبیل‌ها بدترین اتفاقی است که ممکن است در حوزه امنیت سایبر رخ دهد، باید بدانید که خبرهای بدتر هم در راه است.

به گزارش گرداب به نقل از  فارس، اطلاعات منتشر شده در کنفرانس امنیت سایبری بلاک هت و دفکان نشان می دهد که روش های برای هک کردن مدل های متنوع خودروهای قابل اتصال به اینترنت و حتی اسلحه ها هم وجود دارد.
 
از جمله اسلحه های هوشمندی که به علت قابلیت های ارتباطی خود قابل هک شدن است می توان به TrackingPoint اشاره کرد. این اسلحه ها به گونه ای طراحی شده اند که بر روی آنها می توان یک app را نصب کرد و همین مساله آن را آسیب پذیر می کند.
 
برای هک کردن این اسلحه ها تنها کافیست به گوشی هوشمندی که app مدیریت اسلحه بر روی آن نصب شده نفوذ کرد و از این طریق در فرایند شلیک گلوله ها اختلال ایجاد کرد. شرکت سازنده این اسلحه در جریان مشکل قرار گرفته تا app خود را اصلاح کرده و وصله ای به روزرسان برای ان عرضه کند.
 
اگر چه جزییات چندانی در مورد این خبر هنوز منتشر نشده، اما کارشناسان هشدار می دهند که اگر برای مقابله با چالش هایی از این دست تصمیم اساسی گرفته نشود خطرات جدی امنیت و زندگی انسان ها را تهدید می کند.