Gerdab.IR | گرداب

چگونه از سیم‌کارت قسطی بخریم؟

تاریخ انتشار : ۱۲ مرداد ۱۳۹۴

سیم‌کارت‌ها اصولا انواع مختلفی دارند و بسته به نیاز مشترکان قابل تعریف و شخصی‌سازی هستند اما تمامی آنها در قالب پس پرداخت و پیش پرداخت قابل تعریف هستند.

به گزارش گرداب به نقل از تسنیم، سیم‌کارت‌های پیش پرداخت به آن دسته از اعتباری‌هایی گفته می‌شود که مشترکان پیش از استفاده از موبایل باید هزینه آن را پرداخت یا به عبارتی خط خود را شارژ کنند.
 
با این تعریف ماهیت سیم‌کارت‌های پس پرداخت هم مشخص می‌شود به نوعی که این سیم‌کارت‌ها دارای اعتباری نزد اپراتور به عنوان ودیعه است و به مشترک اجازه می‌دهد تا به میزان استفاده از تلفن همراه، در پایان موعد زمانی یک یا دو ماهه اقدام به پرداخت قبض صادره کند.
 
تفاوت اصلی این نوع سیم‌کارت‌ها در قیمت است و الا از منظر خدمت‌رسانی تفاوت چشم‌گیری با یکدیگر ندارند؛ از طرفی مشترکان دائمی امتیاز ویژه‌ای برای اپراتورها به حساب می‌آیند چرا که به عنوان مشترک نهادی از آنها یاد می‌شود که شاید کمتر از اعتباری‌ها راغب به ترک یا تغییر اپراتور خود باشند.
 
سیم‌کارت‌های دائمی علی‌رغم چنین امتیازی که برای اپراتورها به ارمغان می‌آورد، گران بودنشان عاملی برای استقابل کمتر از آنها شده است؛ لذا اپراتورها به فکر راه چاره برای تثبیت این قبیل مشترکان خود و افزایش دامنه آنها شده‌اند.
 
ارائه سیم‌کارت قسطی مدتی است که در اپراتورهای بزرگ کشور باب شده و در حال حاضر همراه اول و ایرانسل طرح‌هایی برای این موضوع دارند.
 
کسانی که علاقمند به دریافت سیم‌کارت دائمی همراه اول به شکل قسطی هستند، می‌توانند طبق شرایط زیر اقدام به خرید کنند:
 
"طرح تقسیط مبلغ ثبت‌نامی سیم‌کارت‌های دائمی همراه اول با شرایط زیر جهت رنج شماره‌هایی غیر از 912 در سراسر کشور اجرایی گردیده است.
 
تقسیط سیم‌کارت‌های رنج 912 نیز صرفا جهت دانشجویان در دفاتر و فروشگاه‌های همراه اول امکانپذیر است.
 
قیمت تمام شده تقسیط سیم‌کارت دائمی برابر با نرخ مصوب سیم‌کارت‌های دائمی همراه اول بوده و هیچگونه هزینه همانند سود و کارمزد به آن تعلق نمی‌گیرد.
 
در 3 ماه نخست فعالسازی سیم‌کارت‌های دائمی همراه اول، مشترکان از نرخ مکالمه 399 ریال/ دقیقه در مکالمات داخل شبکه همراه اول (تلفن ثابت و همراه اول) بهره‌مند می‌شوند.
نحوه خرید و پرداخت اقساط:
 
1- مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطی و فروشگاه‌های همراه اول
2- خرید سیم‌کارت بسته‌بندی شده به قیمت 200.000 ریال
3- مابقی وجه ثبت نام (1.468.000 ریال) به صورت اقساطی طبق جدول ذیل پرداخت می‌گردد:

مبلغ بسته خریداری شده

مبلغ پیش پرداخت

اقساط ماهیانه

جمع مبلغ

200,000 ریال

268,000 ریال

6 قسط 200,000 ریالی با شناسه قبض و پرداخت

1,668,000 ریال