Gerdab.IR | گرداب

تبریک اینستاگرامی رسایی به خبرنگاران

تاریخ انتشار : ۱۷ مرداد ۱۳۹۴

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پست اخیر اینستاگرام خود روز خبرنگار را به خبرنگاران تبریک گفت.

به گزارش گرداب از مشرق حمید رسایی در صفحه اینستاگرامش نوشت: خبرنگاری قطعا کار سختی است چه خبرنگار و رسانه ای مستقل باشی و چه نباشی. رسانه مستقل هزار مشکل دارد، از تامین هزینه ها تا تهیه و تنظیم محتوا و توزیع نشریه. مستقل هم که نباشی سخت است، بالاخره پا روی عزت نفس گذاشتن، پذیرفتن ذلت، عامل یک حزب و جریان و شخصیت سیاسی خصوصا عامل دست بیگانه شدن و باب میل آنها تیتر زدن و بزک کردن دشمنی دشمنان این ملت هم کار راحتی نیست، بي شک آن هم سخت است ولی این کجا و آن کجا.

تبریک اینستاگرامی رسایی به خبرنگاران

من البته چون ارزش ذاتی برای کار خبری قائل نیستم و رسانه را به طور مطلق نمی ستایم، این روز را فقط به رسانه ها و رسانه نگارانی که با حفظ استقلالشان برای دفاع از ارزش های دینی. انقلابی و انسانی تلاش می کنند و همه مشقت های آن را تحمل می کنند، تبریک می گویم و در برابر سختی کاری که این دسته از اصحاب خبر و رسانه بر دوش دارند، سر تعظیم فرود می آورم، خصوصا دوستان عزیزی که برای انتشار 9 دی بدون چشم داشتی با حداقل امکانات در کنارم بودند.

به عنوان یک نماینده مجلس و چهره سیاسی که یادداشت ها و نظراتم با تلاش و زحمت دوستان خبرنگار و اصحاب رسانه بازتاب عمومي می یابد و به اطلاع مردم می رسد، به همه این عزیزان خسته نباشید می گویم و بابت این لطفی که در حق مثل بنده می کنند، از خداوند برایشان خیر دنیا و آخرت را طلب می کنم. در جایگاه نمایندگی هم تمام تلاشم را در راستاي ارتقاء وضعیت شغلی این عزیزان در تدوین قانون مطبوعات جدید انجام دادم اما متاسفانه تاکنون به دلیل نبود اراده جدی و فهم مشترک نسبت به این موضوع، در مجلس نهم مانند مجلس هشتم، اتفاقی برای اصلاح و ارتقاء قانون مطبوعات نیفتاده است.

هر چند 9دی به شکل غیر قانونی برای سومین بار توقیف شده و همکارانم در این نشریه به جرم دفاع. از استقلال کشور و آگاه سازی مردم از واقعیتی تلخ که به دروغ، داروی شیرین جلوه داده می شود فعلا از کار بیکارند، هر چند تعداد دیگری از رسانه ها مثل کیهان، وطن امروز و رجا و... هم به همین جرم مقدس، زیر فشار امنیتی ترین دولت تاریخ جمهوری اسلامی که خود را حقوقدان می داند، هستند، اما اين دلیل نمی شود که ما شیرینی این لحظات را از یاد ببریم که به قول شهید آوینی خون دادن برای خمینی شیرین است اما خون دل خوردن برای امام خامنه‌ای، شیرین تر.

عاقبت به خیر شوید/ برای شادی روح همه خبرنگاران و اصحاب رسانه ای که صادقانه تلاش کردند، صلوات.