Gerdab.IR | گرداب

برای اولین بار در دنیا؛

نمایشگر ۶ اینچی با وضوح تصویر فوق‌العاده!

تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۳۹۴

یک شرکت چینی موفق به عرضه نمایشگر ۶ اینچی با وضوح تصویر «۴K» شده که انقلابی را در صفحه نمایش های اسمارت فون ها به دنبال خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت چینی Everdisplay که در تولید پنل های AMOLED فعالیت داشته و با نام Hehui Optoelectronics نیز شناخته می شود، موفق به ساخت اولین پنل ۴K AMOLED با تراکم پیکسلی ۷۳۴ پیکسل در هر اینچ در دنیا شده است.

این پنل برای استفاده در تلویزیون های ۴k ساخته نشده بلکه یک پنل ۶ اینچی مورب است که در اسمارت فون و فبلت ها مورد استفاده قرار خواهد گرفت. تراکم پیکسلی این صفحه نمایش در مقایسه با بهترین اسمارت فون ها دارای تفاوت های چشمگیری است.

برای مثال، پنل نمایشی ۵.۱ اینچی گلکسی اس ۶ سامسونگ با رزولوشن QHD از تراکم پیکسلی ۵۷۷ پیکسل در هر اینچ برخوردار است.
 
رونمایی از این پنل در حالی است که اطلاعات بیشتری درباره زمان تولید و عرضه آن اعلام نشده است. این کمپانی چینی خبری مبنی بر استفاده از این صفحه نمایش در اسمارت فون ها را اعلام نکرده و پیش بینی می شود، این صفحه نمایش با رزولوشن بالا را می توان در محصولات واقعیت مجازی شاهد بود. زیرا داشتن چنین تراکم پیکسلی بالایی به کاربران هدست های واقعیت مجازی اجازه می دهد تا تجربه متفاوتی را داشته باشند.
 
اما این صفحه نمایش مدت زمان زیادی در صدر بازار فناوری نخواهد بود زیرا چندی پیش شارپ از محصول متفاوت خود با صفحه نمایش IGZO و رزولوشن ۴K رونمایی کرده بود که تراکم پیکسل آن در صفحه نمایش ۵.۵ اینچی ۸۰۶ پیکسل در هر اینچ بود.