Gerdab.IR | گرداب

تسلا هم از نفوذ هکرها مصون نماند

تاریخ انتشار : ۱۸ مرداد ۱۳۹۴

دو محقق امنیتی از شرکت های کلودفیر و لوک اوت موفق شدند با نفوذ به خودروی هوشمند مدل اس شرکت تسلا کنترل آن را از راه دور در دست بگیرند.

به گزارش گرداب، فارس به نقل از آی تی دکس نوشت، مارک راجرز و کوین مافی با دستکاری سیستم برقی خودروی مذکور توان مدیریت آن را پیدا کردند.

سابقه تلاش برای هک کردن خودروهای برقی ساخت شرکت تسلا به تابستان امسال بازمی‌گردد. در آن زمان برنامه هایی فاش شد که نشان می داد هکرها اجازه یافته اند خودروهای تلسا اس را برای یافتن مشکلات امنیتی و آسیب پذیری هایشان مورد بررسی قرار دهند.
 
متخصصان امنیت سایبری اطلاعات خود در این زمینه را در کنفرانس امنیتیی دفکان در اختیار دیگر کارشناسان قرار داده اند. شرکت تسلا می گوید برای حل مشکل یاد شده یک وصله به روزرسان عرضه کرده و لذا رانندگان این خودروها نباید نگرانی از این بابت داشته باشند.
 
در دو هفته اخیر اخبار فراوانی در مورد امکان هک کردن خودروهای مختلف منتشر شده که به نگرانی مردم افزوده است. چندی قبل اعلام شد که برخی مدل های خودروی کرایسلر هم دارای مشکلاتی هستند و هکرها می توانند با نفوذ به آنها کنترل ترمز، فرمان خودرو، سیستم تهویه و قفل ماشین و ... را در دست گرفته و حتی موتور اتومبیل را از کار بیندازند. برای حل این مشکل هم یک وصله نرم افزاری طراحی و در دسترس قرار گرفته است.