Gerdab.IR | گرداب

منزل آیت الله بروجردی(ره) در اینستاگرام!

تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۳۹۴

منزل آیت الله بروجردی (ره) بهانه جدیدی شد تا رئیس سابق صدا و سیما، حال و هوای معنویی منزل ایشان را در اینستاگرام خود توصیف کند.

به گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ عزت الله ضرغامی رئیس سابق رسانه ملی با انتشار عکسی از منزل آیت الله بروجردی در اینستاگرام خود از هوای معنوی این اتاق می گوید.  
 
وی با انتشار عکسی از اتاق آیت الله بروجردی (ره) نوشت: "اینجا اتاقی است که آیت‌الله بروجردی (ره) در آن به مدت ٣٠ سال به تدریس و تألیف مشغول بوده و آن زیلو (فرش کهنه آویخته) هم زیرانداز آن بزرگوار در طول این سال‌ها بوده است.اگر به بروجرد می‌روید حتماً از منزل آن بزرگوار دیدن کنید. خانه‌ای ساده با قدمتی ١٥٠ ساله و معنویتی فوق‌العاده که پایتان را سست می‌کند تا چند دقیقه‌ای بنشینید و دو پینگ کنید و حالش را ببرید!"

منزل آیت الله بروجردی(ره) در اینستاگرام!
 
پی نوشت
"امام خمینی (ره) از شاگردان خاص آیت‌الله بروجردی (ره) بودند. بعد از رحلت آن بزرگوار در سال ١٣٤٠، جمع کثیری از طلاب و فضلای قم تصمیم داشتند تا در مراسم تشییع، دور حضرت امام (ره) را بگیرند و با سردادن شعارهایی، عملاً جایگاه مرجعیت و زعامت او را تثبیت کنند؛ اما در مراسم تشییع هر چه گشتند، امام را ندیدند!
 
حاج آقا روح‌الله اصلاً نیامده بود. بعدها فرمودند که احساس کردم این تشییع جنازه برای من تبعاتی خواهد داشت و من هرگز راضی نیستم کسی قدمی برای ریاست من بردارد؛ لذا نیامدم.آیت‌الله بروجردی به مدت ١٥ سال زعامت و ریاست مطلق جهان تشیع را بر عهده داشت. به طور جدی اهل تقریب بود و نگاه جهانی و بین‌المللی او نیز حدیث مفصلی دارد."