Gerdab.IR | گرداب

وبگردی مخفیانه فایرفاکس تقویت می‌شود

تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۳۹۴

بنیاد موزیلا طراح مرورگر فایرفاکس قصد دارد قابلیت وبگردی مخفیانه مرورگر مذکور را تقویت کند و وب سایت هایی را که به هر نحو عادات کاربری افراد را ردگیری می کنند، بلوکه کند.

به گزارش گرداب، فارس به نقل از پی سی ورلد نوشت، فایرفاکس در آینده به ابزار جدیدی مجهز می‌شود که مولفه های مخفی شده در برخی سایت ها برای ردگیری کاربران را شناسایی و بلوکه خواهند کرد. البته مرورگر یاد شده هم اکنون هم از قابلیت Do Not Track بهره مند است،‌اما این قابلیت همیشه موثر واقع نمی شود.
 
امروزه بسیاری از وب سایت های اینترنتی به طور مخفیانه از برنامه ها و ابزار مختلف برای تحلیل رفتار کاربران، دسترسی به تاریخچه استفاده آنها از اینترنت یا کوکی ها و .... استفاده می کنند. موزیلا می گوید ابزار جدید برای ویندوز، مک، لینوکس و نسخه آندرویدی فایرفاکس در دسترس خواهد بود.
 
این شرکت زمانی را برای عرضه ابزار جدیدش اعلام نکرده، اما می گوید با این کار وب سایت های سارق داده های کاربران به درستی نمایش داده نخواهند شد و البته کاربران می توانند نمایش همه بخش های این سایت ها را ممکن کنند. با تغییرات جدید فایرفاکس جلوی فعالیت افزونه های آلوده به بدافزار یا سارق داده های افراد هم گرفته می شود.