Gerdab.IR | گرداب

تولید بدافزار توسط کسپرسکی

تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۴

به‌تازگی اخباری در رسانه‌ها منتشر شده است، با این مضمون که شرکت کسپرسکی برای ضربه زدن به رقبای خود به مدت 10 سال بدافزارهایی را علیه آنها تولید می‌کرده است.

به گزارش گرداب از سایبربان دو نفر از کارکنان سابق شرکت امنیتی کسپرسکی که نمی‌خواستند هویتشان فاش شود، در مصاحبه‌ای با رسانه‌ها گفتند که شرکت کسپرسکی برای ضربه زدن به رقبای خود به مدت 10 سال بدافزارهایی را علیه آنها تولید می‌کرده است.
 
به گفته‌ی این کارکنان، شرکت کسپرسکی برای انتقام از شرکت‌های رقیب، اقدام به تولید بدافزار علیه آنها می‌کرده است. به گفته‌ی این کارکنان، کسپرسکی اعتقاد داشت که این شرکت‌ها فناوری‌های کسپرسکی را به سرقت برده و با استفاده از آنها کسب درآمد می‌کردند.
 
 این کار به دستور مستقیم یوژین کسپرسکی، رییس شرکت کسپرسکی انجام گرفته است. شرکت کسپرسکی یک‌تکه کد را نوشته و به نرم‌افزارهای مختلف تزریق می‌کرد. پس‌ازآن، کسپرسکی این تکه کد را به‌عنوان بدافزار به نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس معرفی می‌کرد. سپس نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس، این نرم‌افزارها را به‌عنوان بدافزار شناسایی کرده و اجازه فعالیت آنها را نمی‌دادند. به گفته‌ی این کارکنان، اوج فعالیت این کمپین بین سال‌های 2009 تا 2013 بوده است.
 
شرکت کسپرسکی این گفته را رد کرده و تمام آنها را اتهام دانست.
 
"شرکت ما هرگز عملیات‌های مخفی علیه شرکت‌های رقیب انجام نداده است. این کار، یک عمل غیراخلاقی، غیر صادقانه است و قانونی بود آن نیز زیر سؤال است."