Gerdab.IR | گرداب

اسمارت فونها پیشران تحولات ارتباطی/ پایان عمر ارتباطات فیزیکی

استفاده ۹۴درصد جوانان از اینترنت همراه!

تاریخ انتشار : ۲۸ مرداد ۱۳۹۴

عضو هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار با بیان اینکه عمر ارتباطات فیزیکی در دنیا رو به پایان است گفت: حدود ۹۴ درصد نسل جوان در جهان برای اتصال به اینترنت از اینترنت موبایل استفاده می‌کنند.

به گزارش گرداب از مهر، رسول سرائیان در چهارمین کنفرانس تخصصی «فناوری های نوین ارتباطی» با اشاره به متحول شدن صنعت ارتباطات با نسل های ۳ و ۴ تلفن همراه اظهار داشت: اگر در پارادایم جدید فناوری، برنامه ریزی نداشته باشیم خسارات جبران ناپذیری به کشور وارد می شود.
 
وی با اشاره به شکل گیری زیرساخت های جدید در حوزه مخابرات گفت: اسمارت فون ها پیشران پارادایم جدید ارتباطی و جوانان هزاره سوم، بازیگران اصلی این حوزه هستند چرا که هم اکنون حدود ۹۴ درصد نسل جوان در جهان برای اتصال به اینترنت از اینترنت همراه استفاده می کند.
 
سرائیان با تاکید براینکه عمر ارتباطات فیزیکی در دنیا رو به پایان است خاطرنشان کرد: در سال ۲۰۲۰ نسلی در دنیا بوجود می آید که ۴۲ درصد بازار کار جهان را از آن خود خواهدکرد.
 
وی زیربنای تحولات جدید را خلاقیت و نوآوری دانست و گفت: درصورتی که سبک زندگی و کاری کشور براساس این تغییرات بنیادین تغییر نیابد و برنامه ریزی جدید صورت نگیرد، خسارات جبران ناپذیری به کشور وارد می شود.