Gerdab.IR | گرداب

کنسرسیومی برای هوشمندسازی خودروها

تاریخ انتشار : ۰۱ شهريور ۱۳۹۴

مدیران ارشد شرکت خودروسازی دایملر از همکاری‌های متنوع با اپل و گوگل برای هوشمند سازی نسل آتی خودروها خبر داده است.

به گزارش گرداب فارس به نقل از اکونومیک تایمز نوشت، Dieter Zetsche مدیر عامل دایملر در این مورد گفته است: نسل آتی خودروها بدون داده های افزوده بیشتر شرکت های مخابراتی و متخصصان نرم افزاری ساخته نخواهند شد و تحولات زیادی در این زمینه رخ خواهد داد.
 
در سال های اخیر اپل و گوگل و برخی شرکت های فناوری سرمایه گذاری های کلانی برای ساخت خودروهای بدون راننده انجام داده اند و انتظار می رود استفاده از این اتومبیل ها ظرف یک دهه  آینده همه گیر شود.
 
مدیر عامل دایملر افزوده است: گوگل و اپل قصد دارند سیستم های نرم افزاری برای خودروها ارائه کنند و اکو سیستم جدیدی را به ارمغان آورند. این امر هم برای ما و هم برای آنها جالب توجه است.
 
پیش از این مدیر عامل شرکت فولکس واگن هم از همکاری با شرکت های فناوری برای افزایش ایمنی و هوشمندسازی گسترده تر خودروهای نسل جدید خبر داده بود. البته هنوز مشخص نیست همکاری دو طرف برای ساخت خودروهای هوشمند در چه حد و به چه شکل خواهد بود. برخی شرکت های خودروسازی تصریح کرده اند تمایلی به از دست دادن ارتباط مستقیم با مشتریان خود و واگذاری امور نرم افزاری و فناوری تولیدات خود به شرکت های آمریکایی به طور کامل ندارند.