Gerdab.IR | گرداب

افتتاح نخستین آزمایشگاه کارت هوشمند

تاریخ انتشار : ۰۹ شهريور ۱۳۹۴

وزیر ارتباطات که همزمان با ششمین روز از هفته دولت به شهرک صنعتی پرند از توابع استان تهران سفر کرده بود، با بازدید از مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک، فاز اول نخستین آزمایشگاه کارت هوشمند کشور را در این مرکز مورد افتتاح و بهره برداری قرار داد.

به گزارش گرداب از ایسنا، واعظی در حاشیه این افتتاح در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت گفت: این مرکز از دو بعد برجسته است، بعد نخست کار جمعی و حضور همزمان 52 شرکت و 24 سال همکاری با هم در یک مجموعه است که بسیار نادر است و در اینجا تحقق یافته است. بعد دوم وجود آزمایشگاه های مختلف است که کل فرآیند مطالعه و بررسی یک محصول یا فناوری بر مبنای استانداردها را انجام می دهد.
 
واعظی در ادامه با بیان این موضوع که هدف ما در تولید کالاها و خصوصا کالاهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بازار ایران نیست، گفت: در این بخش با تولید محصولات با کیفیت و استاندارد می توان به فکر صادرات و بازار دیگر کشورها بود.
 
وزیر ارتباطات با اشاره به این که وجود استاندارد کاهش دهنده ریسک در زمینه کیفیت یک کالا است، گفت: باید به موضوع تایید نمونه محصولات و استاندارد توجه ویژه کرد تا کالاهای با کیفیت ما، بتواند برای خود بازار ایجاد کند.
 
واعظی در ادامه با تاکید بر رابطه بین آزمایشگاه های بخش خصوصی و دانشگاهی گفت: باید به آزمایشگاه های موجود در کشور نگاه بلند مدت و کاربردی داشت و در این بخش تجربیات گذشته و دانش و فناوری دیگر کشورها می تواند موثر باشد.
 
وی در پایان با تاکید بر اقتصاد مقاومتی و واگذاری امور در این اقتصاد به مردم و بخش خصوصی گفت: باید بین دو پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و پژوهشگاه فضایی در وزارت ارتباطات و آزمایشگاه های بخش خصوصی و به خصوص آزمایشگاه این مرکز، ارتباط مستمر برقرار شود و وزارت ارتباطات از طریق وام وجوه اداره شده به رشد و گسترش این آزمایشگاه کمک کند.