Gerdab.IR | گرداب

اینترنت اشیا با همکاری IBM و ARM

تاریخ انتشار : ۱۵ شهريور ۱۳۹۴

شرکت‌های IBM و ARM برای بهبود زیرساخت‌های اینترنت اشیا با یکدیگر قرارداد همکاری امضا کردند.

به گزارش گرداب از سایبربان؛ شرکت IBM اعلام کرده است که با همکار جدید خود یعنی ARM در زمینه‌ی اینترنت اشیا به توسعه‌ی این فناوری خواهد پرداخت. در این همکاری سیستم‌های "Mbed-enable" شرکت ARM با سرویس تجزیه‌وتحلیل IBM ترکیب خواهد شد.

سیستم‌های Mbed-enable پلتفرمی با سیستم‌عامل 32 بیتی بر روی تراشه‌های "Cortex-M" شرکت ARM هستند که در اینترنت اشیا به کار می‌رود. به کمک ترکیب این فناوری‌ها، این دو شرکت توانایی به دست آوردن اطلاعات اینترنت اشیا، تجزیه‌وتحلیل آن را دارند. فناوری تجزیه‌وتحلیل IBM به این دو شرکت اجازه می‌دهد تا امینت اطلاعات اینترنت اشیا را فراهم کنند.

یکی از کارمندان ARM در مورد این موضوع گفت: «به کمک شرکت IBM ما توانستیم اولین تراشه‌ی ابری (تراشه‌ای است که به برقراری ارتباط از روشی مشابه به مرکز داده‌ها ابری می‌پردازد.) اینترنت اشیا را تولید کنیم. همکاری ما با یکدیگر کمک می‌کند تا اینترنت اشیا با هراندازه‌ای از داده را، انتقال دهیم و به بررسی خدمات آن‌ها بپردازیم.»

کاربردهای متعددی برای این فناوری وجود دارد؛ اما این فناوری می‌تواند در زمینه‌ی بررسی کارکرد درست اینترنت اشیا به کار گرفته شود. به کمک این فناوری اپراتور می‌تواند بررسی کند که آیا لوازمی که از اینترنت اشیا استفاده می‌کند به تعمیر نیاز دارند؟ همچنین به‌عنوان کاربرد دیگری از این فناوری می‌توان به استفاده‌ی آن در تلویزیون‌های هوشمند اشاره کرد که به کاربر برنامه‌های مختلفی را برای مشاهده پیشنهاد خواهد داد.

هر دو شرکت در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند: «فناوری کارآمد و انعطاف‌پذیر تراشه‌های ARM برای ارائه‌ی خدمات، پشتیبانی و تعمیر اینترنت اشیا بسیار مفید است و مدیریت ریسک عملیات بهتری را ایجاد می‌کند.»