Gerdab.IR | گرداب

تویوتا خودروی متفکر می سازد

تاریخ انتشار : ۱۵ شهريور ۱۳۹۴

شرکت تویوتا رسما اعلام کرده که 50 میلیون دلار در دانشگاه های استنفورد و ام آی تی برای افزایش هوشمندی خودروها و افزودن توان تفکر به آنها سرمایه گذاری خواهد کرد.

به گزارش گرداب فارس به نقل از سی نت نوشت، با استفاده از این مبلغ ساختمان ها و مراکز تحقیقاتی مشترکی تاسیس می شوند تا فناوری هوش مصنوعی اتومبیل های نسل جدید تقویت شود.
 
مدت این همکاری 5 سال خواهد بود و اجرای پروژه مذکور با هماهنگی پرفسور گیل پرات مدیر سابق برنامه علوم دفاعی دارپا (Defense Research Project Agency) صورت می گیرد.
 
در سال های اخیر فناوری های خودکارسازی خودروها روز به روز بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند و تلاش می شود از این طریق کنترل خودروها با هوشمندی و دقت بیشتری صورت بگیرد. اما تویوتا قصد دارد از این هم فراتر برود و خودروهایی بسازد که نه تنها در برابر محرک های محیطی و روانی واکنش نشان دهند، بلکه بتوانند در صورت مواجهه با شرایط مختلف و پیچیده به طور طبیعی و با هماهنگی راننده رفتار کنند.
 
هماهنگ سازی فناوری هوش مصنوعی و رانندگی خودکار امر پیچیده و دشواری است و این ناهماهنگی ممکن است در زمینه شناسایی عابران پیاده یا موقعیت یابی بر روی نقشه مشکلاتی ایجاد کند. هنوز مشخص نیست اولین محصولات مبتنی بر این فناوری چه زمانی روانه بازار می شود.