Gerdab.IR | گرداب

رئیس ستاد مبارزه با بازی‌های غیرمجاز بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای:

وضعیت نابسامان بازیهای رایانه ای

تاریخ انتشار : ۱۵ شهريور ۱۳۹۴

رئیس ستاد مبارزه با بازی‌های غیرمجاز بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با اشاره به آغاز عملیات‌ پاک‌سازی شهرستان‌ها از بازی‌های رایانه‌ای غیرمجاز، گفت: بازار بازی‌های رایانه‌ای در شهرستان‌ها به حال خود رها شده است.

به گزارش گرداب از تسنیم خسرو کردمیهن اظهار کرد: پس از تشکیل ستاد مبارزه با بازی‌های رایانه‌ای غیرمجاز در 24 مرکز استان‌، این عملیات به صورت آزمایشی در شهرستان‌های رشت، ارومیه، اهواز و یزد انجام شد.
 
وی با اشاره به اینکه این ستادها از چهار عضو دائمی شامل نماینده‌های وزرات ارشاد مرکز استان، مرجع قضایی، پلیس امنیت اخلاقی و نماینده نظارت بر اماکن عمومی ناجا تشکیل شده است، افزود: در چهار عملیات آموزشی بیش از 45 هزار بازی غیرمجاز از شهرستان‌های رشت پنج هزار  و 260 بازی از 7 واحد توزیع، ارومیه سه هزار و 677 بازی از 7 واحد توزیع، اهواز 26 هزار و 830بازی از 4 واحد توزیع و یزد ده هزار و 828 بازی از 5 واحد توزیع کشف و ضبط شد.
 
رئیس ستاد مبارزه با بازی‌های غیرمجاز بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای همچنین گفت: در شهرستان یزد طی پنج سال گذشته این نخستین اقدام برای جمع‌آوری بازی‌های غیرمجاز رایانه‌ای بود و در این شهرستان‌ها بازی‌ها به صورت آشکارا در پشت ویترین موجود بود در حالیکه این مورد در تهران دیگر مشاهده نمی‌شود.
 
وی ادامه داد: در حال حاضر در 24 استان کشور ستاد مذکور  فعال است و عملیات پاکسازی مراکز  توزیع بازی‌ها همچنان ادامه دارد تا به بازاری یکپارچه در سراسر کشور دست یابیم، یکی از اهداف این اقدام حمایت از بازار بازی‌های مجاز و ناشرانی است که به صورت قانونی در حال فعالیت و عرضه این محصولات هستند.
 
کردمیهن در پایان گفت: انجام عملیات آزمایشی در چهار شهرستان مذکور و جمع‌آوری تعداد زیادی بازی غیرمجاز نشان می‌دهد بازار این بازی‌ها در شهرستان‌ها به حال خود رها شده است اما ما این اقدام را به صورت ماهانه در دو شهرستان ادامه می‌دهیم و در این زمینه به همکاری نیروی انتظامی و مراجع قضایی نیاز داریم.