Gerdab.IR | گرداب

وزیر بابت قطعی تلگرام توضیح داد

تاریخ انتشار : ۱۵ شهريور ۱۳۹۴

همزمان با اختلالات مجدد پیام‌رسان موبایلی تلگرام وزیر ارتباطات قطعی چندساعته این شبکه را ناشی از قطع لینک ارتباط کشور ترکیه عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم، شبکه پیام‌رسان موبایلی تلگرام از شب گذشته دچار اختلالاتی گسترده شد تا جایی که دسترسی به حساب برخی مشترکان از آنها سلب شد و این اختلال تا صبح امروز نیز در سیستم تلگرام مشاهده می‌شد.
 
در حالی که پیش از این اظهارات صریحی در ارتباط با عدم فیلترینگ این شبکه موبایل مطرح شده بود و وزیر ارتباطات عنوان کرده بود: "به هیچ عنوان قصد مسدود سازی شبکه‌های موبایلی را نداریم" انتظار می‌رفت که این اختلال ناشی از زیرساخت کشور باشد که محمود واعظی این موضوع را صراحتاً رد کرد و در ارتباط با اختلالات این پیام‌رسان موبایلی گفت: این اختلالات ناشی از قطع لینک ارتباطی کشور ترکیه به‌دلیل موضوعات پیش‌آمده در این کشور است که ظرفیت آن حدود 50 گیگابیت بر ثانیه است.
 
وزیر ارتباطات افزود: به‌دلیل اینکه بخشی از ترانزیت ارتباطات ما نیز از طریق لینک‌های بین المللی تأمین می‌شود ممکن است موجب این اختلال برای تلگرام شده باشد اما اینکه ما آن را مسدود کرده باشیم، نه، این‌گونه نیست.