Gerdab.IR | گرداب

فعالیت 425 شبکه نسل چهار موبایل

تاریخ انتشار : ۲۱ شهريور ۱۳۹۴

هم‌اکنون بیش از 635 میلیون کاربر جهانی عضو شبکه مخابراتی LTE یا همان نسل چهارم شبکه تلفن همراه (4G) هستند و بررسی‌ها نشان می‌دهد تنها در فصل نخست سال جاری میلادی تعداد آنها رشد 150 درصدی را تجربه کرده است.

به گزارش گرداب از ایسنا، کارشناسان بر این باورند که شبکه مخابراتی LTE و خدمات وابسته به آن طی یک دهه آتی بیشترین رشد خود را تجربه می‌کند و حتی با روی کار آمدن نسل پنجم شبکه‌های ارتباطی موسوم به 5G باز هم از محبوبیت LTE کاسته نمی‌شود.
 
چندی پیش شرکت 4G Americas‌ ضمن انتشار استاندارد جدید GPP Release 12 گزارش جامعی منتشر کرد و در آن توضیح داد که ارایه نسل جدید خدمات ارتباطی مبتنی بر شبکه مخابراتی 4G تمایل کاربران را برای استفاده از این قبیل سرویسها افزایش می‌دهد.
 
براساس این گزارش، هم‌اکنون 425 شبکه مخابراتی LTE در 145 کشور جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد که با افزایش سرمایه‌گذاری‌ها، پیش‌بینی می‌شود که بر این تعداد افزوده شود.
 
براساس اطلاعات سایت شرکت ارتباطات زیرساخت، جیم سیمور - مدیر گروه مهندسی سیسکو در این خصوص گفته است: آینده درخشانی در انتظار شبکه موبایلی LTE است و پیش‌بینی می‌کنیم فناوری‌های مرتبط با آن طی دهه آتی بسیار گسترش یابد.دو فناوری +HSPA و LTE طی دهه آتی بیشترین محبوبیت را نزد کاربران جهانی خواهند داشت و این درحالی است که از سال 2020 میلادی نیز نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی با نام 5G روی کار می‌آید.