Gerdab.IR | گرداب

همه دنبال احمد محمد 14 ساله می‌گردند! از ناسا تا کاخ سفید!

هشتگ کنار احمد بایستیم!

تاریخ انتشار : ۲۸ شهريور ۱۳۹۴

احمد محمد دانش آموز 14 ساله که با ساخت یک ساعت و آوردن آن در مدرسه موجبات بازداشت و اخراج خود را فراهم کرده بود، اینک طوفان خبری به پا کرده و همگان از ناسا گرفته تا کاخ سفید دنبال ملاقات با وی هستند.


به گزارش گرداب پلیس این نوجوان نخبه کلاس نهم را بازداشت کرد تا ببیند آیا ابزاری که طراحی کرده ارتباطی با بمب ساختن دارد یا نه! اما وی هربار تأکید کرد که فقط یک ساعت خانگی ساخته است.
 
اما مارک زاکربرگ با شنیدن این خبر ضمن دعوت از این نخبه برای بازدید از کمپس «منلو پارک» گفت داشتن مهارت برای ساختن چیزی باید منجر به تشویق آن فرد شود نه بازداشت! زاکربرگ از احمد محمد خواسته تا نزد وی برود تا وی را موردحمایت تمام و کمال قرار دهد و گفته من تو را و ساختنت را دوست دارم!
 
اوباما نیز با شنیدن این خبر گفته است: چه ساعت کول و قشنگی! احمد! لطفاً آن را به کاخ سفید بیاور. ما باید مشوق کودکان سازنده باشیم که علم و فنّاوری را در امریکای بزرگ آینده می‌سازند.
 
هیلاری کلینتون نامزد ریاست جمهوری آینده امریکا نیز ضمن پشتیبانی از احمد محمد از وی خواسته تا به سازندگی خود ادامه دهد.
 
مهندسان ناسا، گوگل، Reddit و توئیتر نیز ضمن حمایت از وی، سازندگی‌اش را ستودند و وی را دعوت به همکاری کرده‌اند.
 
هشتک #IStandWithAhmed در ساعت انتشار خبر روی توئیتر مملو از توئیت بین کاربران آمریکایی شده است.
 
گفتنی است دالاس مورنینگ نیوز نوشت روز دوشنبه معلم انگلیسی دبیرستان مک آرتور خبر می‌دهد که احمد محمد با خود وسیله‌ای خطرناک شبیه بمب به مدرسه آورده است و پلیس منطقه ایروینگ نیز وی را بازداشت می‌کند، ولی احمد محمد اصرار می‌کند که فقط یک ساعت خانگی ساخته و آن را به مدرسه آورده است. پلیس بعدا ضمن عذرخواهی وی را آزاد می‌کند.