Gerdab.IR | گرداب

۱۰۰ نیروی اطلاعاتی آمریکا در راه افغانستان

تاریخ انتشار : ۰۷ مهر ۱۳۹۴

ارتش آمریکا به‌دنبال اوضاع بد امنیتی و افزایش خشونت در افغانستان ۱۰۰ نیروی جدید اطلاعاتی را به این کشور اعزام می‌کند.

به گزارش گرداب از تسنیم، حدود 100 سرباز جدید اطلاعاتی تیپ نظامی 504 موسوم به «فورت هوت» ارتش آمریکا به زودی در مأموریتی 9 ماهه عازم افغانستان می‌شوند.

بیشتر این نیروها با گردان 303 ام آی (MI) که با نام لانگ‌هورن (Longhorn) نیز شناخته می‌شود، همکاری خواهند نمود.

مأموریت این نیروها جمع‌آوری اطلاعات برای نیروهای زمینی می‌باشد که به آنها اجازه دهد تا مأموریت خود را به خوبی انجام دهند.

«آنتونی کاورت» فرمانده گردان 303 ام آی گفت: بدون کمک ما، فرماند‌هان نیروهای زمینی اطلاعات لازم برای تصمیم‌گیری درست در انجام مأموریت‌شان را ندارند و همچنین همکاری ما موجب کاهش تلفات سربازان ائتلافی نیز می‌شود.

در پی خروج نیروهای غربی از افغانستان و افزایش ناامنی و اوضاع نابسامان امنیتی مقامات غربی در حال بررسی تمدید حضور نیروهای خود در این کشور می‌باشند.

برخی از سیاستمداران حزب حاکم آلمان، با تو جه به وضعیت امنیتی افغانستان خواهان تمدید حضور نظامیان این کشور در افغانستان شدند.

«حزب سوسیال‌دموکرات» آلمان، با اشاره به سقوط مرکز ولایت قندز به دست طالبان مسلح، ‌ از دولت خواست تا حضور نظامیان این کشور در افغانستان را تمدید نماید.

«راینر آرنولد» سیاستمدار حزب سوسیال‌دموکرات در این باره گفت:  نزدیک به  700 نظامی آلمانی در شمال افغانستان حضور دارند و باید تا سال 2016  میلادی این محل  ترک نکنند.

پیش از این نیز «اورسولا فون‌درلین» وزیر دفاع آلمان  در مورد خروج نظامیان  کشورش از افغانستان هشدار داده بود.

وزیر دفاع آلمان گفت:  وضعیت امنیتی افغانستان ایجاب نمی‌کند تا این کشور تمام نظامیان خود را خارج نماید.

گروه طالبان افغانستان روز گذشته و با یورش از چهار جهت مرکز شهر قندوز در شمال افغانستان را هدف حملات سنگین خود قرار دادند.

نیروهای آمریکایی نیز امروز حملات هوایی خود را برای بازپس گیری این شهر آغاز کردند.