Gerdab.IR | گرداب

حمله اینترنتی فیس بوک به آفریقا!

تاریخ انتشار : ۱۴ مهر ۱۳۹۴

فیس بوک با هدف تبلیغ خدمات و کسب و کارهای وابسته به خود قصد دارد اینترنت رایگان را در دسترس کاربران آفریقایی قرار دهد.

به گزارش گرداب فارس به نقل از مشبل نوشت، به همین منظور قراردادی میان فیس بوک و شرکت ماهواره ای فرانسوی یوتل ست منعقد شده تا اینترنت رایگان به کاربران آفریقایی ارائه شود. این خدمات کشورهای مرکز و جنوب آفریقا را هدف گرفته که از جمله توسعه نیافته ترین کشورهای جهان محسوب می شوند.
 
خدمات مذکور با استفاده از ماهواره AMOS-6 متعلق به یوتل ست به مردم آفریقا ارائه می شود. فعالیت این ماهواره قرار است از نیمه دوم سال 2016  آغاز شود. هنوز مشخص نیست سرعت دسترسی به خدمات اینترنت از این طریق چقدر خواهد بود. اما فیس بوک می گوید این خدمات از نوع اینترنت پرسرعت خواهد بود.
 
پیش از این تلاش هایی از سوی برخی شرکت های فناوری در آمریکا برای ارائه خدمات اینترنت پرسرعت به شهروندان آفریقایی انجام شده بود. اما کیفیت پایین و هزینه بالای دسترسی به وب در اکثر نقاط آفریقا استفاده از امکانات فضای مجازی را در این بخش از جهان بسیار محدود کرده است. از جمله کشورهایی که قرار است در قالب این طرح پوشش داده شوند می توان به غنا، زامبیا، سنگال، آفریقای جنوبی، کنیا و تانزانیا اشاره کرد.
 
فیس بوک در هند هم به دنبال اجرای طرح های مشابهی است و گوگل هم قصد دارد با استفاده از بالن های ویژه ای با فیس بوک در این زمینه رقابت کند.