Gerdab.IR | گرداب

در فضای مجازی:

انتقاد ضرغامی از حال این روزهای شورای عالی فضای مجازی

تاریخ انتشار : ۲۰ مهر ۱۳۹۴

عزت الله ضرغامی در اینستاگرام خود نسبت به منظم نبودن جلسات شورای عالی فضای مجازی انتقاد کرد.

گروه شبکه های اجتماعی گرداب: عزت الله ضرغامی رئیس سابق سازمان صدا و سییما و عضو فعلی شورای عالی فضای مجازی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام به انتقاد از عدم برگزاری منظم جلسات شورای عالی فضای مجازی پرداخته و در ادامه به اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی اشاره کرده است.


ضرغامی در صفحه شخصی خود نوشت:


«این روزهای شورای فضای مجازی! پس از گذشت بیش از یک ماه از ملاقات اعضای شورایعالی فضای مجازی با رهبری معظم و تأکیدات چندباره‌ی ایشان بر مأموریت‌های مهم شورا، تا امروز فقط یک جلسه، آن هم برای تغییر دبیر شورا تشکیل شده است. ده‌ها دستور مهم و کارشناسی شده، کماکان پشت درب شورا معطل تشکیل جلسات منظم است تا مورد بحث تصمیم‌گیری قرار گیرد. راه‌اندازی شبکه‌ی ملی اطلاعات، که بسترساز و زیربنای اقدامات بعدی است در اولویت قرار دارد.عکس ، حاکی از اهمیت فناوری‌های نوین به زبان طنز است..
*** پی‌نوشت **********.
تولید محتوا در فضای مجازی از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. تدوین جدید آثار تصویری کشور، بر اساس نیازهای روز، ظرفیت عظیمی را در این حوزه ایجاد خواهد کرد. تدوین به طور مستقل یک نوع کارگردانی است و قطع نظر از جایگاه آن در یک اثر خاص نمایشی، قابلیت گسترش و تعمیم ، برای بسته‌بندی‌های مناسب و بر اساس اهداف و نیازهای مخاطبان خاص را دارد. امروز فضای مجازی، تشنه‌ی تدوین‌های کوتاه، جذاب و پر محتواست. 'مدیریت داشته‌ها'، اقتضا می‌کند که سکانس‌های یک اثر خوب و ماندگار به ده‌ها بسته‌ی تولیدی تبدیل شده و به کاربران عرضه شود. عنوان‌بندی‌های حرفه‌ای برای استفاده‌ی مؤثر از داشته‌های متنوع، بخش مهمی از کارآمدی 'جستجو' در این فضا است. دستگاه‌های حقوقی و اشخاص حقیقی، می‌توانند با مختصر آموزش در حوزه‌ی 'تدوین' و بهره‌گیری از نرم‌افزارهای جدید، جوانان مستعد و علاقمند را به قطب‌های مؤثر تولیدی تبدیل کنند.»
انتقاد ضرقامی از سایر اعضای شورای عالی فضای مجازی!